W swoje 100. urodziny weteran poprosił o drobiazg, a w zamian otrzymał ponad 90 tysięcy prezentów

Weteran Drugiej wojny światowej skończył 6 marca 100 lat, a otrzymał tak wiele życzeń urodzinowych, że nawet się nie spodziewał.

W piątek, 6 marca, kanadyjski weteran Drugiej wojny światowej Fred Arsenault skończył 100 lat. I chociaż pamięć starszego mężczyzny nie jest taka sama jak w młodości, na pewno nie zapomni tego święta.

Na początku lutego syn Freda, Ron, zawiadomił przez internet, że jego ojciec uwielbia otrzymywać listy i pocztówki.

Mężczyzna wyjaśnił, że to przeszłość wojskowa nauczyła Freda naprawdę doceniać ten sposób komunikacji. Podczas

Drugiej wojny światowej Fred Arsenault był szeregowcem i brał udział w wyzwoleniu Włoch i Holandii.

„Siedział w okopach przez całą dobę, a czasem dostawał list od swojej matki. Czytał go w nocy w prawie całkowitej ciemności. Na starość Fred nadal uwielbia otrzymywać listy”.

Doprowadziło to Rona do pomysłu zrobienia niezwykłego prezentu dla swego ojca. Mężczyzna poprosił przyjaciół, a także nieznajomych wysłać Fredowi kartki z życzeniami na urodziny. Początkowo celem było otrzymanie 100 pocztówek na 100. urodziny.

Ron powiedział ojcu o tym pomyśle. Umieścił zdjęcie Freda trzymającego plakat ze swoim imieniem, adresem i prośbą o przesłanie mu gratulacji z okazji urodzin.

Jednak w końcu starszy mężczyzna był bardzo zaskoczony. Prośba o życzenia została opublikowana na Twitterze Kanadyjskich Sił Zbrojnych: „Przyjaciele! On walczył pod Monte Cassino. A teraz chce dostać od ciebie życzenia urodzinowe. Napisz do Freda. ”

Wkrótce wielu osób napisało listy do Freda, w tym kanadyjskie dzieci w wieku szkolnym.

Pojawiły się informacje na temat tego, jak Meghan Markle planuje świętować 39. urodziny

Syn powiedział ojcu, że chce nauczyć się grać na pianinie, a ten uznał, że chłopak nie ma talentu do tego zajęcia. Jednak w swoje 70. urodziny był bardzo zaskoczony

Bliźniaczki świętowały swoje 100 urodziny i ujawniły tajemnicę długiego życia