Jeżu, który nie ma igieł, polecono specjalny masaż

To Nelson, jeż, który od najmłodszych lat zaczął tracić igły. Mieszka w ośrodku dla zwierząt Foxy Lodge Wildlife Rescue Animal Shelter w Norfolk w Wielkiej Brytanii.

Jest on tak nieśmiały i bezbronny, że potrzebuje ludzkiej ochrony, aby przeżyć. Pozbawiony naturalnej obrony, nie mógł istnieć w naturze, ponieważ stałby się łatwą ofiarą dla drapieżników.

Nelson wcale nie sprzeciwia się zamieszkaniu w ośrodku, ponieważ tam opiekują się nim i kochają go. I jest nie tylko karmiony, ale także zadbany, a nawet poddany specjalnemu masażowi.

Wolontariuszy z ośrodka zasugerowali, że stan Nelsona był spowodowany stresem na wolności, po którym wszystkie jego igły wypadły i już nie wyrosły.

Personel ma nadzieję, że igły pojawią się ponownie, więc codziennie masują jeża olejkami migdałowymi, aby stymulować wzrost igieł.

Niestety to jeszcze nie pomogło i nie przyniosło oczekiwanego efektu. Tak czy inaczej, wysiłki nie mijają bez śladu, ponieważ jeż bardzo się cieszy z zabiegów SPA.

To Nelson, jeż, całkowicie pozbawiony igieł.

Nie mógł istnieć w naturze, ponieważ bez igieł stałby się łatwą ofiarą dla drapieżników.

Stan Nelsona jest związany z łysieniem wywołanym stresem na wolności.

Nelson lubi mieszkać w ośrodku, ponieważ ma szczególną opiekę i codzienny masaż.

Personel ma nadzieję, że igły pojawią się ponownie, więc codziennie masują jeża olejkami migdałowymi, aby stymulować wzrost igieł.

Brak igieł umożliwia personelowi głaskanie i przytulanie Nelsona tak, jak im się podoba. Co nie da się zrobić z innymi jeżami.

Stary, głuchy i pół ślepy pies stał się prawdziwym bohaterem, ponieważ potrafił uratować 3-letnią dziewczynkę w warunkach dzikiej przyrody

Dziewczynka od najmłodszych lat wychowywała się z wężem, a teraz są najlepszymi przyjaciółmi

Jakie jest magiczne znaczenie storczyka w Twoim domu? Co ona może przynieść