Jak wyglądały kulisy powstawania legendarnej animacji „Sąsiedzi”. Jedno nagranie wszystko wyjaśnia

W 1976 roku przez reżysera Lubomíra Beneša oraz scenarzystę i scenografa Vladimíra Jiránka powstałi „Sąsiedzi”. Animacja stworzona wielu lat temu do dziś bawi swoich widzów do łez.

„Sąsiedzi” na początku był czechosłowackim lalkowym serialem animowanym. Jednak później stał się czeskim. Wydaje się, że ludzie na całym świecie byli zachwyceni oglądaniem tej bajki.

Przygody tych dwóch majsterkowiczów, a raczej ich podejście do remontowania wszystkiego, bawią do łez każdego.

Pat i Mat to są dwa bohatery tej serii animowanej. Oni cały czas mają dużo do zrobienia jak w swoich domach tak i ogrodach. Współpraca dwóch nieudolnych majsterkowiczów.

Oni zawsze starają się poradzić sobie z kłopotem własnymi siłami.

Komicznie jest to, że Pat i Mat są zawsze zadowoleni z wyników swojej pracy. Dwa sąsiada zawsze starają się znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Dany serial nie ma żadnych innych bohaterów oraz dialogów.

Od samego początku produkcji 130 odcinków serii ujrzało światło dzienne. 39 z nich — stworzone między 2018 a 2020 rokiem.

Gra komputerowa pt. „Pat & Mat: The Game” czyli po polsku” Pat i Mat: Gra” została stworzona w 2009 roku.

Jednak wszystkie fani „Sąsiadów” będą zachwyceni, kiedy zobaczą wideo, prezentujące powstanie kultowej bajki o dwóch przyjaciołach.

Z wideo jest dobrze widać, że Pat i Mat byli ręcznie złożonymi lalkami. Każdy ich ruch przed kamerą wymagał przesunięcia ich kończyn w odpowiednim kierunku przez animatorów.

Jak się okazało, ich ciężka praca opłaca się do dziś i korzysta z wielkiej popularności wśród widzów.

Dziewczynka bardzo chciała, by jej ojczym oficjalnie został jej ojcem, i mężczyzna spełnił marzenie dziewczynki, informując ją o tym w wyjątkowy sposób

Osoba wtajemniczona o zazdrości księcia Harry’ego wobec Kate Middleton i księcia Williama.„Czuł się jak rezerwowy”

Osoba wtajemniczona o zazdrości księcia Harry’ego wobec Kate Middleton i księcia Williama.„Czuł się jak rezerwowy”