Zbliża się Święto Bożego Narodzenia. Polacy będą rozczarowane, że nie zrobią zwykle rzeczy

Już niedługo będziemy świętować Boże Narodzenie. Jednak sytuacja w kraju, jak wiadomo, nie z najlepszych. O tym możemy usłyszeć codziennie w newsach.

Ze względu na sytuację z koronawirusem nie wiadomo czy spotkania rodzinne odbędą się w zwykły dla nas sposób.

Poczta Polska opublikowała ostrzeżenie dla wszystkich. Nie wszystkim się uda odesłać przesyłki krewnym oraz przyjechać zza granicy do Polski.

Są nowe terminy nadawania przesyłek zagranicznych. Poczta Polska podaje nowe terminy, więc musimy się pospieszyć.

Oficjalny komunikat w tej sprawie jak zawsze zostaje opublikowany na stronie internetowej Poczty Polskiej. Tam możemy dowiedzieć się o corocznym nasileniu ruchu pocztowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tegoroczna sytuacja będę wyglądać zupełnie inaczej przez trudną sytuację epidemiologiczną. Również nie wiadomo czy prezenty dla bliskich dotrą do nich w odpowiednim terminie.

Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas, a adresaci mogli się nimi cieszyć na święta — napisano w komunikacie.

Poczta Polska gotuje również pewny harmonogram, którego należy się trzymać. Jeżeli chodzi o priorytetowych przesyłkach listowych, które spółka sugeruje, by zostały wysłane do 4 grudnia.

Termin ten jest stosowany dla krajów europejskich. Wszystkie inne przesyłki pozaeuropejskie muszą być wysłane jeszcze szybciej. Maksymalna data wysyłki to 27 listopada.

Jeżeli chcemy, by nasze przesyłki dotarły do bliskich na czas, musimy przyspieszyć się, by zrobić zakupy i to wszystko ogarnąć.

Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów — tłumaczy spółka.

Od 30 października bieżącego roku Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów.

Od dziś przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane w obrocie międzynarodowym klienci mogą wysyłać także do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz Republiki Południowej Afryki (RPA) – dodaje Poczta Polska.

Cenniki kościołów za udzielanie sakramentów wbiją szpilę w wiernych. Jeden duchowny zabrał głos

Michał Szpak zabrał głos w bardzo ważnej społecznie sprawie. Poszło również o Święto Niepodległości

Ciężko w to uwierzyć. Legendarna polska aktorka Halina Kwiatkowska, przyjaciółka Karola Wojtyły pożegnała ten świat