Zwykle zakupy na stacji benzynowej skończyły się interwencją policji. Wszystko przez 200 zł, które dostał kasjer

Ta sytuacja miała miejsce na stacji benzynowej. Pewna kobieta zapłaciła za tankowanie samochodu oraz drobne zakupy banknotem 200 zł.

Kasjer natychmiast poinformował policję, która szybko ruszyła do akcji. Klientka stacji została zatrzymana. Grozi jej do ośmiu lat więzienia. Kobieta jest mieszkanką powiatu cieszyńskiego, ma 28 lat.

Cała historia wydarzyła się na stacji w Świętoszówce, gdzie ona zatankowała swojego fiata i zrobiła zakupy na kwotę 35 zł.

Za zakupy zapłaciła banknotem 200 zł, po czym oddaliła się. W jakiejś chwilę kasjer odczuł, że jest oszukany, po czym zawiadomił policję. Sam kasjer również ruszył na poszukiwania 28-latki.

– W kasie zapłaciła dwustuzłotowym banknotem. Zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem opatrzonym napisem +souvenir+. Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też policję — poinformował asp. szt. Roman Szybiak, rzecznik bielskich policjantów.

Policjanci ostrzegają wszystkich, by uważali na autentyczność gotówki. To ostrzeżenie jest aktualnie dla kasjerów oraz klientów.

– W tym przypadku 200 zł w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, był napis +souvenir+. Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów — przekazał rzecznik bielskich policjantów.

Klientka była przyłapana w Jasienicy koło Bielska-Białej. Kierownik stacji przekazał ją w ręce policjantów. Kobieta usłyszała zarzuty.

– Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkanka powiatu cieszyńskiego usłyszała zarzut oszustwa, za które grozi jej kara do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd — poinformował asp. szt. Roman Szybiak.

Dziewczynka przypadkowo znalazła zgubioną listę zakupów w sklepie i była szczęśliwa, gdyż nieznana osoba zostawiła dla niej prezent

Matka jest dwa razy starsza od swojej córki, ale ludzie zawsze traktują je jako siostry

Dziewczyna została zwolniona pierwszego dnia. Powód rozśmieszy Cię