Zarobki miesięcznie Gulbinowicza. Kardynał mógł zgromadzić wielką fortunę

Kardynał Gulbinowicz pożegnał ten świat 16.11.2020. Media ujawnili, ile miesięcznie dostawał duchowny.

Ze względu na to, że nie wydawał pieniędzy na utrzymanie, więc suma musi być kosmiczna. Kardynał Gulbinowicz miał 97 lat.

Wiadomość o śmierci duchownego pojawiła się bezpośrednio w mediach społecznościowych Konferencji Episkopatu Polski.

Została ujawniona przyczyna śmierci duchownego. Cierpiał na ostre zapalenie płuc i niewydolność krążeniowo-oddechową.

Właśnie to i doprowadzili do zgonu kardynała. Jak podaje „Super Express”, duchowny dostawał z Watykanu około 25000 zł i nic z tego nie wydawał, bo miał zapewnione utrzymanie. Będąc osobą duchowną, kardynał pozostawił po sobie testament.

W tym testamencie — ostatnia wola Gulbinowicza. Odczytanie treści dokumentu odbyło się wczoraj, jednak do końca nie wiadomo, czy będzie to publicznie ujawniono. Chyba Gulbinowicz miał dobrą możliwość zarobić fortunę.

Gdyby wierni dowiedzieli się, jaką fortunę zebrał kardynał, doznaliby wstrząsu i niesmaku — ujawnił jeden z wrocławskich księży w rozmowie z „Super Expressem”.

Kardynał miał dożywotnią pensję 5000 euro (około 25000 zł). Jeżeli obliczyć roczny dochód Gulbinowicza suma okaże się ogromna.

Ćwierć miliona złotych powiedzmy niezła fortuna. Do końca nie wiadomo co będzie z pieniędzmi kardynała.

To będzie trudna decyzja. Nie można dać za mało, aby nie oburzyć, ale też nie można dać za dużo – z tego samego powodu – przekazał „Super Expressowi” jeden z wrocławskich księży.

Pamiętajmy jednak o jednym. Kardynał Gulbinowicz znany był z tego, że rozdawał mnóstwo pieniędzy, choćby potrzebującym. Dlatego nie będę zdziwiony, jeśli okaże się, że większość fortuny przeznaczył już dawno na cele charytatywne — dodał rozmówca.

Nowa przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego poruszy każdego. Co takiego powiedział jasnowidz z Człuchowa

Sławomir Świerzyński kontra Wiśniewski. Co się stało między gwiazdorami

Kobieta, która nie może samodzielnie się poruszać, postanowiła produkować niezwykłe podjazdy