Sławomir Świerzyński kontra Wiśniewski. Co się stało między gwiazdorami

Disco polo od niedawna cieszy się popularnością wśród Polaków. Fani z niecierpliwością czekają na nowy utwór swego ulubionego piosenkarza.

Niedawno pomiędzy Sławomirem Świerzyńskim i Michałem Wiśniewskim wynik konflikt. A wszystko z powodu dotacji od Ministerstwa Kultury.

Zdaniem Polaków muzycy, które i tak mają koncerty dość często, nie mogą liczyć na tak wielkie wsparcie finansowe.

Michał Wiśniewski ma podobne zdanie o tym, co się dzieje wokół wydatków na wsparcie branży disco polo, w tym nie przebierał słów zespołowi Bayer Full. Zespół dostaw niezłą sumę, 550 000 dotacji.

Dla tego na Instagramie Wiśniewskiego pojawił się wymowny wpis.

Oszust z Bayer Full & 500.000, a niektórych nawet nie poinformowano. Brawo, qwa, brawo — zaznaczył Wiśniewski.

Że swojej strony gwiazdor disco polo przyznał się faktowi, że cieszy się ze świadczenia, które dostał od rządu.

– Widziałem wpis Wiśniewskiego. On mnie zawsze oskarża o to, że jestem oszustem. Sytuacja się bierze stąd, że ja podpisałem kiedyś umowę z jego żoną na wyprodukowanie pocztówki multimedialnej. Oni, w zamian za to, mieli dostać 100 tysięcy złotych. W międzyczasie, jak ja to wyprodukowałem, to oni się rozwiedli ze sobą. Więc ja te 100 tysięcy tej Magdzie wtedy dałem.

A on zaczął mnie oskarżać, że on nie dostał pieniędzy […]. Ona podpisała umowę, to ona dostała pieniądze. A że się z nim nie podzieliła to już nie mój problem. Ja się rozliczyłem […]. A on cały czas sobie ryja mną wyciera, że jestem oszustem… – powiedział Sławomir Świerzyński.

– Może te 550 tysięcy robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie, bo wiem doskonale, ile kosztuje wynajęcie wozu transmisyjnego i inne rzeczy związane z muzyką — dodał lider Buyer Full.

Zdaniem Sławomira Świerzyńskiego przyczynę konfliktu trzeba szukać w dalekiej przeszłości. Gwiazdor disco polo dodał również, że każdy, kto pracuje w branży muzycznej, mógł złożyć pewny dokument, by dostać dofinansowanie.

Jednak wiadomo, że ze swojej strony Ministerstwo Kultury nie podało publicznie kryteriów do złożenia wsparcia.

Osoba wtajemniczona o zazdrości księcia Harry’ego wobec Kate Middleton i księcia Williama.„Czuł się jak rezerwowy”

Jak wyglądały kulisy powstawania legendarnej animacji „Sąsiedzi”. Jedno nagranie wszystko wyjaśnia

Kobieta, która nie może samodzielnie się poruszać, postanowiła produkować niezwykłe podjazdy