Z powodu twarzy elfa ludzie wokół niej myślą, że dziewczynka jest zawsze szczęśliwa, ale tak nie jest

Dziewczynka urodziła się z szerokim uśmiechem i w niej zakochał się cały personel medyczny, ale jej matka podejrzewała, że coś jest nie tak.

Nie na próżno kobieta martwiła się o swoją córkę, gdyż radosny wygląd dziewczynki okazał się objawem poważnej choroby, zespołu Williamsa.

Młoda matka o imieniu Vanessa zwróciła uwagę na to, że jej córka Emmy jest wyjątkowa zaraz po jej narodzinach w 2012 roku.

Dziecko urodziło się z szerokim uśmiechem, który wydawał się cudem personelowi szpitala i wszystkim jej bliskim.

Mama zauważyła jeden niuans: niezwykłej budowy małe palce. Kiedy Vanessa postanowiła skonsultować się z pielęgniarkami, zasugerowały, że matka szuka tylko powodu do niepokoju.

Gdy dziecko rosło, mimika Emmy zaczęła wydawać się Vanessie dziwna. Nie mogła pozbyć się myśli, że coś jest nie tak z palcami dziewczynki.

Następnie Vanessa zaczęła szukać pomocy w internecie i dowiedziała się, że takie palce mogą być objawem kilku chorób genetycznych.

Vanessa poprosiła lekarzy o sprawdzenie stanu zdrowia dziecka, a wyniki badań były rozczarowujące.

U dziecka zdiagnozowano zespół Williamsa, który charakteryzuje się dysmorfią twarzy określaną jako „twarz elfa”, problemami z sercem, trudnościami w nauce.

W 2013 roku stan zdrowia dziewczynki się pogorszył — Emmy musiała przejść operację serca. Po zabiegu dziecko zaczęło czuć się znacznie lepiej, ale Vanessa nie wie, co przyniesie przyszłość.

Vanessa powiedziała, że z powodu zespołu Emmy inni uważają, że jej córka jest zawsze szczęśliwa. Jednak w rzeczywistości dziewczynka doświadcza całego spektrum emocji — podobnie jak inne dzieci.

W 2020 roku Emmy skończy 8 lat, ale już musi przezwyciężać życiowe trudności: z powodu obniżonego napięcia mięśniowego dziewczynce trudno jest trzymać ołówek i siedzieć prosto, ale nie poddaje się.

Ze wszystkich swoich hobby uwielbia sport i chce się rozwijać fizycznie.

„Chciałabym, żeby moja córka mogła jeździć samochodem, pójść na studia, spotykać się z chłopakami. Ma prawo być szczęśliwa”.

Ta dziewczynka naprawdę może być nazywana Roszpunką w prawdziwym życiu, bo ma niesamowite włosy

Dwuletnia dziewczynka z zespołem Downa zdobyła kontrakt z agencją modelek dzięki swojemu czarującemu uśmiechowi

Dziewczynka od najmłodszych lat wychowywała się z wężem, a teraz są najlepszymi przyjaciółmi