Współczesne gwiazdy, których przodkowie byli również znanymi ludźmi

Mówią, że jabłko nie spada daleko od jabłoni… chyba że przeniesiesz je w czasie o kilka pokoleń, zmienisz nazwę i uzyskasz zróżnicowaną pulę genów, dzięki której jabłko będzie wyglądało tak, jakby spadło z drzewa pomarańczowego.

Genetyka czasami działa w tajemniczy sposób.

Oto lista współczesnych celebrytów, którzy mają powiązania rodzinne ze znanymi postaciami historycznymi – o których niewiele osób wie.

1. Abraham Lincoln i Tom Hanks

To prawda. Tom Hanks jest krewnym Abrahama Lincolna ze strony matki.

2. Charlie Chaplin i Oona Chaplin

Matką aktorki Oony Chaplin jest Geraldine Chaplin, a Charlie Chaplin jest jej dziadkiem. Nawiasem mówiąc, została nazwana na cześć swojej babci Oony.

3. Minnie Riperton i Maya Rudolph

Matka aktorki, komiczki i piosenkarki Mayi Rudolph jest popularną piosenkarką Minnie Riperton, znaną ze swojego głosu w zakresie pięciu i pół oktawy.

4. Janet Lee i Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis jest córką aktorki Janet Lee, którą chyba wszyscy znają: to ona zagrała w klasycznym thrillerze Alfreda Hitchcocka Psycho.

5. Charles Dickens i Harry Lloyd

Harry Lloyd, czyli Viserys Targaryen z Game of Thrones, zadebiutował jako aktor w wieku 16 lat w filmowej adaptacji Davida Copperfielda. Ta książka została napisana przez Charlesa Dickensa, jego praprapradziadka (ze strony matki).

6. Marlon Brando i Tuki Brando

Model Versace Tuki Brando to wnuk jednego z najbardziej znanych i wpływowych aktorów XX wieku, Marlona Brando. Życie jednak Tuki wcale nie zepsuło: jego ojciec zginął tuż przed jego narodzinami, jego matka popełniła samobójstwo, gdy Tuki miał 5 lat, a po śmierci dziadka Tuki został wykluczony z jego testamentu.

7. Ann Gwynn i Chris Pine

Chris Pine to znakomity amerykański aktor, który poszedł w ślady swojej babci Anne Gwynn. W pewnym momencie Gwynn stała się jedną z pierwszych „królowych krzyku” dzięki udziałowi w wielu horrorach.

8. Debbie Reynolds – Carrie Fisher – Billy Lourdes

Matka, córka i wnuczka to trzy aktorki. A dwóch z nich – Carrie Fisher i Billy Lourdes – zagrali w filmach sagi Gwiezdnych Wojen. Cóż, Debbie Reynolds jest znana ze swojej pracy w Deszczowym śpiewie.

9. Jane Austen i Anna Chancellor

Jane Austen, znana pisarka, jest ośmiokrotną ciotką aktorki Anny Chancellor. W 1995 roku aktorka zagrała rolę Caroline Bingley w filmowej adaptacji Dumy i uprzedzenia swojego słynnego krewnego.

10. Herbert Henry Asquith i Helena Bonham Carter

Herbert Henry Asquith był wybitną postacią w historii Anglii. Był pierwszym hrabią Oksfordu i Asquith oraz premierem Wielkiej Brytanii podczas I wojny światowej.

Mało znany fakt, ale jest pradziadkiem ekscentrycznej, wielokrotnie nagradzanej aktorki Heleny Bonham Carter.

11. Jerome David Salinger i Matt Salinger

The Catcher in the Rye, autor JD Salinger, jest ojcem aktora i producenta Matthew Roberta Salingera. Matthew jest najbardziej znany ze swoich ról w filmach Revenge of the Nerds i Captain America.

W przeciwieństwie do swojej siostry, która napisała pamiętnik zatytułowany Łapacz snów, Matthew postanowił uszanować prywatność zmarłego ojca.

12. Gregory Peck i Ethan Peck

Gregory Peck był jedną z najpopularniejszych gwiazd filmowych od lat czterdziestych do sześćdziesiątych i, jak to często bywa, jego wnuk Ethan Peck również został aktorem. Miejmy nadzieję, że odziedziczył nie tylko urodę, ale i talent dziadka.

13. Clark Gable i Clark James Gable

Clark Gable, najbardziej znany z roli Rhetta Butlera w Przeminęło z wiatrem, jest dziadkiem Clarka Gable III. Jego wnuk był już aktorem, modelem, przedsiębiorcą i prezenterem telewizyjnym w reality show Cheaters.

14. Charlie Chaplin i James Tierre

James Thierre – wnuk Charliego Chaplina, szwajcarski akrobata, tancerz, mim, skrzypek, aktor i reżyser. Oczywiście wszystkie te zdolności pochodziły od jego dziadka!

15. Pablo Picasso i Diana Widmaier Picasso

Słynny artysta Pablo Picasso jest dziadkiem krytyczki sztuki Diany Widmaier Picasso. Diana specjalizuje się w sztuce współczesnej, co z takim dziadkiem wygląda całkiem logicznie.

16. Nelson Mandela i Zoleka Mandela

Zoleka Mandela jest pisarką i ambasadorką ONZ. Jest także wnuczką Nelsona Mandeli, który był prezydentem RPA i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.

17. Winston Churchill i Nicholas Soames

Winston Churchill jest jednym z najsłynniejszych polityków wszechczasów, który poprowadził Wielką Brytanię do zwycięstwa w II wojnie światowej.

Słynną osobą jest dziadek Mikołaja Soamesa, który poszedł w ślady swojego dziadka, a także został politykiem. Soames jest członkiem brytyjskiego parlamentu od 1997 roku.

18. Anthony Perkins i Oz Perkins

Słynny maniak z „Psycho” Hitchcocka Anthony Perkins jest ojcem Oz Perkinsa. Syn postanowił kontynuować dynastię aktorską, ale nie spotkał jeszcze swojego Hitchcocka.

Kilka negatywnych znaków, które dotyczą okien i zasłon

Protest medyków dobiegł końca. Co obiecał Minister Zdrowia

W Polsce spadł pierwszy śnieg