Wierzący uważają świętą Ritę za „patronkę w sprawach beznadziejnych” i zwracają się do niej w najbardziej trudnych sytuacjach

Ta modlitwa spełnia wszystkie dobre pragnienia. Należy ją czytać w każdy czwartek, a także w pozostałe dni.

W 1381 roku w Cascii, w pobliżu Perugii (Włochy), urodziła się dziewczynka, której nadano imię Rita.

W jej życiu było wiele cudów i niesamowitych wydarzeń.

Święta Rita jest jedną z najbardziej znanych świętych nie tylko we Włoszech i Europie, ale na całym świecie.

Nazywa się „klejnotem Umbrii” i „różą Roccaporeny”.

Zakonnica zasłużyła sobie na miłość i szacunek sióstr dzięki miłosierdziu i żarliwej modlitwie. Kiedy Rita otrzymała zadanie, aby przez długi czas podlewać suchy patyk w ogrodzie, robiła to chętnie i cierpliwie.

Po latach podlewania patyk nagle ożył, przekształcając się w dorodną winorośl.

W Wielki Piątek 1443 r. Rita naznaczona została stygmatem. W czasie modlitwy przed krucyfiksem jeden z gipsowych kolców korony cierniowej oplatającej głowę Chrystusa oderwał się nagle od rzeźby, wbijając się głęboko w czoło zakonnicy. Rita nosiła tę ranę z miłością i cierpliwością przez 15 lat — aż do śmierci.

Wierzący uważają świętą Ritę za „patronkę w sprawach trudnych i beznadziejnych”. Oto modlitwa, z jaką wierzący zwykle zwracają się do świętej Rity z Cascii:

„Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego.

Z głębi serca czczę Cię i zarazem błagam, módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia.

Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne.

Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).

I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen”.

Boże Ciało. Co to za święto, dlaczego świętujemy

Tadeusz Rydzyk i wybory. Jak będzie wyglądać ich wsporaca?

Dorosłemu psu coś się przyśniło. To, co zrobił szczeniak, jest po prostu nie do wiary