Trzy najprostsze elementy zmywają rdzę z metalowych półek

„Stal nierdzewna”, która szybko rdzewieje od wilgoci… z tym problemem boryka się prawie co drugi właściciel metalowych półek.

Niestety jakość towarów, które kupujemy do łazienki i kuchni często nie odpowiada podanej.

Możesz oczywiście po prostu wymienić półkę na nową. A potem znowu i znowu… i można spędzić trochę czasu i w całkiem przyzwoity sposób przywieźć tzw. „stal nierdzewną”.

Pierwsze zalecane rozwiązanie nie tylko zetrze narośle z rdzy, ale również dobrze odtłuści i zdezynfekuje powierzchnie.

Zrób bardzo mocny roztwór manganu w osobnym pojemniku. Bądź ostrożny – nie poparz skóry!

Następnie wlej roztwór do dość gorącej wody i wetrzyj mały kawałek domowego mydła. Wszystko wymieszaj.

Następnie zanurzyć w roztworze półkę lub ruszt, pozwolić mu się nieco „zakwasić”, a następnie dobrze przetrzeć pędzelkiem lub twardą stroną gąbki.

Przygotuj się na to, że w miejscach, w których półka jest bardzo zardzewiała, nadal będą pojawiać się ciemne plamy, ponieważ metal zmienił swoje właściwości. Jednak wygląd tak oczyszczonego produktu będzie znacznie lepszy.

Również roztwór „antykorozyjny” można przygotować za pomocą zwykłej tabletki do zmywarki. Włóż do najgorętszej wody i zamieszaj, aby się rozpuścił.

Zanurz w nim półkę i przetrzyj twardą stronę gąbki. Nie ma tak silnego działania dezynfekującego jak pierwszy roztwór, ale bardzo dobrze zjada rdzę.

Cóż, jeśli masz w domu chromowane kratki lub inne przybory – pomożesz zwykłą folią do pieczenia. Weź kawałek, zgnieć i przetrzyj powierzchnię – rdza zniknie tak szybko, jak za pomocą magii.

@a.kamay

Легко убираем ржавчину с хрома. #хочуврек #убираемржавчину #ржавчинанахроме #чистимхром #рекомендации #залипательное #хром #уходзахромом #велосипед

♬ оригинальный звук – СБ

Prawa w nowy sposób. Jakich zmian można się spodziewać w polskich szkołach nauki jazdy

Mężczyzna pracował jako taksówkarz przez 25 lat, aby znaleźć swoją zaginioną córkę. Jak zakończyła się ta historia

Od poniedziałku organy administracji publicznej w Polsce pracują zdalnie