To prawdziwe szczęście, kiedy dzieci mają babcie

Dzieci, w których życiu była obecna babcia, zawsze mają o niej ciepłe wspomnienia. Nie można powiedzieć, że miłość babci jest silniejsza niż miłość rodzicielska. Jest po prostu inna, głębsza.

Dzieciństwo, spędzone obok babci, nie minie bez śladu. Będąc dorosłymi, dzieci nadal będą pamiętać te wspaniałe chwile podarowane przez babcię.

Kto najlepiej zaopiekuje się dzieckiem, niania czy babcia? Zdecydowanie babcia. Ma to bardzo korzystny wpływ na ich wzajemne relacje.

Często zdarza się, że babcie spędzają bardzo mało czasu ze swoimi wnukami.

Spraw, żeby twoje dzieci częściej przebywały w jej towarzystwie, a zobaczysz, jak one i ich babcie będą szczęśliwe! Ponadto będziesz miał czas dla siebie.

Mawiają, że dziadkowie bardziej kochają wnuków niż dzieci. Wszystko to dzięki ich wspaniałemu doświadczeniu życiowemu i dojrzałości emocjonalnej.

Najlepszy czas na komunikowanie się z dziadkami to osiągnięcie przez dzieci trzech lat. Wtedy nie są już tak przywiązane do rodziców.

Dlaczego ważne jest, aby twoje dzieci spędzały więcej czasu ze swoimi babciami:

1. Babcie mają znacznie więcej wolnego czasu niż rodzice, którym zawsze się spieszy.

2. Dziadkowie nie są tak surowi wobec dzieci. Jednak to wcale nie oznacza, że nie powinni domagać się posłuszeństwa i dyscypliny. Dzięki swojemu wspaniałemu doświadczeniu życiowemu robią to znacznie lepiej i bardziej miękko.

3. Komunikowanie się z babcią rozwija towarzyskość.

Nie lekceważ pomocy babci w wychowaniu dojrzałej osoby. Ważną rolę odegrają ich życiowe doświadczenie i duży wpływ.

W przeciwieństwie do rodziców, którzy są całkowicie pochłonięci staraniem się o przyszłość, babcie żyją teraźniejszością i uczą wnuków doceniać te chwile.

Wnuczka poprosiła swoją 89-letnią babcię, aby została druhną na jej ślubie

Wszyscy zabierają dzieci z domu dziecka, a ja postanowiłam zabrać znajomą staruszkę z domu opieki społecznej

Miłość babci do jej pierwszego wnuka jest najdoskonalszą miłością na świecie