Tadeusz Rydzyk potajemnie spotkał się z Prezydentem RP. O czym oni mówili

Tadeusz Rydzyk i prezydent Andrzej Duda spotkali się niespodziewanie, aby porozmawiać.

Wiadomo, że ostatnio relacje redemptorysta z przedstawicielami PiS. Media przekazały, o czym mówili.

Wirtualna Polska mówiła o celu, w jakim duchowny przybył do Pałacu Prezydenckiego.

Według plotek nie będzie to ich ostatnie spotkanie.

Spotkanie przebiegło w dobrej, towarzyskiej atmosferze. Ojciec dyrektor opowiadał o toruńskich inwestycjach Fundacji Lux Veritatis, m.in. o budowanym Muzeum Pamięć i Tożsamość, które zostanie oddane do użytku w 2022 roku. Nie do końca był zadowolony ze współpracy z instytucjami państwowymi, kontrolowanymi przez polityków PiS, a wspierającymi go finansowo. Wypowiadał się podobnie jak wiele razy na urodzinach Radia Maryja, gdzie potrafił wbić szpilę rządzącym. Krytykował Strajk Kobiet i aktywistów LGBT – miał przekazać informator WP.

Obecne relacje między kierownictwem PiS a toruńską rozgłośnią nie są jakieś nadzwyczajne. Prezes Kaczyński będzie potrzebował mediów ojca Rydzyka przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w 2023. Liczy zapewne, że zakup przez Orlen regionalnej prasy wydawanej przez Polska Press obniży oczekiwania ojca dyrektora. Duchowny oczekiwań jednak na pewno nie obniży i raz na jakiś czas będzie o nich i o sobie przypominał – dodał.

Prezydent jest w połowie drugiej kadencji. Nie ma już nic do stracenia. A na dobrych relacjach z ojcem Rydzykiem i jego mediami może tylko zyskać. Siły politycznej na ludziach z Pałacu Prezydenckiego nie zbuduje, ale na zakończeniu prezydentury w oparciu o toruńskie media już jak najbardziej – spuentował.

Rozmowa była bardzo udana. Duchowny otrzymał wsparcie nie tylko w słowach.

Grażyna Ignaczak-Bandych przemawiała na niedawnej uroczystości w szkole Rydzyka.

Oczywiście szkoła otrzymała również wsparcie finansowe w wysokości 23 mln, a jej łapówki wiązały się z ponad 325 mln zł.

Super Księżyc. Czego absolutnie nie wolno robić w tym dniu

Jerzy Kucharski wyjaśnia czy możemy liczyć na prawdziwą zimę. Jego słowa zaskoczą wszystkich

Czego nie można zostawić w łazience, aby nie przyciągać pająków