Jaka pogoda czeka nas jutro 4.11.21

Pogoda na czwartek 4.11.21 nie zapowiada się najlepiej.

Oczekuje się niemiłych niespodzianek. Prognozy pogody są pewni, że pogoda będzie ponura, w niektórych miejscach deszczowa z porywistymi wiatrami do 65 km/h, a na terenach górskich do 110 km/h.

W Sudetach może padać śnieg, ale gdzie indziej może być mgła.

Eksperci IMGW twierdzą, że mimo częściowych wyjaśnień, wychodząc na zewnątrz trzeba będzie zaopatrzyć się w parasol.

Okresami opady deszczu, na północy i zachodzie oraz w Karpatach o natężeniu umiarkowanym i lokalnie silnym. Suma opadów miejscami na północy i zachodzie od 15 mm do 25 mm, w Karpatach do 15 mm – czytamy na stronie IMGW.

Termometry tego dnia pokażą 15°C.

– Temperatura maksymalna od 8°C, 10°C na północy i zachodzie, około 12°C w centrum, do 14°C, 15°C na południowym wschodzie – podaje IMGW.

W ciągu dnia spodziewany jest silny wiatr.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, miejscami w porywach do 65 km/h, lokalnie w rejonach podgórskim Karpat do 70 km/h, a Sudetów do 75 km/h, z kierunków wschodnich, po południu na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie. Wysoko w górach wiatr w porywach do 110 km/h – informują synoptycy w komunikacie.

– Pamiętajmy o tym, aby pozamykać w domach drzwi i okna, a z balkonów i tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zadrzewione tereny, nie wchodźmy do parków i lasów. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami, ani pod reklamami wielkopowierzchniowymi – radzi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W czwartkową noc spodziewane są lekkie chmury z deszczem. Najniższa temperatura od 6°C do 9°C. zimniej od 3°C do 5°C miejscami na południu. Wiatr jest porywisty do 70 km/h, na zachodnim wybrzeżu do 75 km/h, a w górach do 100 km/h.

Czego nie można zostawić w łazience, aby nie przyciągać pająków

Na jakich warunkach lockdown zostanie ponownie wprowadzony w Polsce

„Właśnie takie momenty pamięta się do końca życia”. Żona Kamili Stocha wspomina trudny etap w życiu męża