Standardy piękna i kobiecości. Perły włoskiego kina

Sophia Loren

Jedna z najbardziej znanych i ulubionych aktorek naszych czasów, uznany symbol seksu XX wieku, obiekt pożądania setek milionów mężczyzn i zazdrości ogromnej większości kobiet. W tym roku skończyła 83 lata.

Monica Bellucci

Bellucci rozpoczęła karierę w branży modelek. Od 1990 roku zaczęła grać w filmach. Rola panny młodej w filmie „Drakula” przyniosła jej światową sławę. A za film „Apartament” Monica otrzymała nagrodę César.

Ornella Muti

Ornella Muti – standard kobiecego piękna. Karierę filmową rozpoczęła w wieku 15 lat. Znana z filmów „Flash Gordon”, „Najpiękniejsza żona”. Ornella zagrała nawet w radzieckim filmie „Życie jest piękne” w reżyserii G. Czuchraja. Była dwukrotnie zamężna, matka trojga dzieci.

Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida jest żywym przykładem śródziemnomorskiego piękna, gorącego i namiętnego. Gina stała się znana na całym świecie dzięki niesamowitej grze w takich filmach jak „Fanfan la Tulipe” i „Notre Dame de Paris”. Jeden raz wyszła za mąż, małżeństwo trwało 19 lat.

Pier Angeli

Włoska aktorka, siostra-bliźniaczka aktorki Marisy Pavan. Chociaż jej życie było niedługie, Pier Angeli zagrała 33 role filmowe. Po pierwszych rolach zaczęła otrzymywać najwyższe oceny krytyków filmowych, którzy porównywali jej piękno i talent z talentem i pięknem Grety Garbo.

Isabella Rossellini

Odniosła sukces zarówno w kinie, jak i w modellingu. Najbardziej znana jest z filmów „Blue Velvet”, „Napoléon”, „The Odyssey”. Oprócz kariery aktorskiej Isabella pisze książki i pracuje dla znanej firmy kosmetycznej. Pierwszym mężem aktorki był reżyser Martin Scorsese.

Asia Argento

Włoska aktorka, filmowiec, scenarzystka, pisarka i piosenkarka. Asia jest córką włoskiego reżysera Dario Argento. Dziś jest jedną z najbardziej popularnych aktorek w kinie włoskim i europejskim.

Alida Valley

Najjaśniejsza gwiazda powojennego kina włoskiego, Alida Valley zagrała w filmach prawie wszystkich wielkich włoskich reżyserów: Viscontiego, Bertolucciego, Pazoliniego, Argento, Antonioniego. Każda z jej ról stała się klasyką włoskiego kina. Jej partnerem filmowym był Alain Delon. Zmarła w wieku 84 lat.

Claudia Cardinale

Włoska aktorka, urodzona w Tunezji. Zagrała w ponad stu filmach, z których najsłynniejsze to „Nie daj się usidlić (Don’t Make Waves)”, „Różowa Pantera”, „Jezus z Nazaretu”. Otrzymała Honorowego Złotego Niedźwiedzia za całokształt twórczości.

Tajwańska aktorka ma 63 lata, ale ludzie w to nie wierzą, ponieważ wygląda na zbyt młodą i odpowiednio się ubiera

Roksolana już nie taka sama, jak była. Turecka aktorka Meriem Uzerli zmieniła się nie do poznania

Już nie ma wsrod nas aktorki, która zagrała w serialu „Santa Barbara”