„Sondaże mają na celu uśpić i zdemobilizować wyborców PiS”: Napisała Krystyna Pawłowicz do wyborców

Krystyna Pawłowicz ostrzega przed sondażami, których wyniki mogły potencjalnie uśpić czujność wyborców. Nawołuje do masowego głosowania 13 października w celu obrony reform ostatnich 4 lat.

Krystyna Pawłowicz w obliczu nadchodzących wyborów nie składa broni. Pomimo sporej przewagi Prawa i Sprawiedliwości w dotychczasowych sondażach, dostrzega w optymistycznych wiadomościach napływających z mediów pewien przekręt, który jej zdaniem może zaważyć na wyniku wyborów.

Krystyna Pawłowicz przypomina wyborcom PiS, żeby szli do urn wyborczych

Według posłanki partii Jarosława Kaczyńskiego, znanej ze swoich kontrowersyjnych publicznych wypowiedzi oraz agresywnych reakcji na krytykę, sondaże, które ostatnio pojawiają się w mediach, mają na celu uśpienie czujności wyborców PiS.

To w efekcie przechylić ma szalę zwycięstwa na stronę innych partii opozycyjnych.

– Sondaże mają na celu uśpić i zdemobilizować wyborców PiS. Udaje im się to – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Poza nominalną czujnością, posłanka przypomina również sympatykom partii rządzącej o wypełnieniu obowiązku obywatelskiego i o udaniu się do urn 13 października.

– Rozmowa z ankieterem sondażowi to nie to samo, co czynny udział w wyborach i oddanie głosu w lokalu wyborczym – przypomina wyborcom Krystyna Pawłowicz.

Zobacz także: Nastolatkowie przekonali posłankę PiS, żeby zapozowała z nimi do wyjątkowego zdjęcia. Jak zareagowała Pawłowicz?

Chociaż jej uwagi mają charakter namawiający do głosowania na konkretną partię, w jej słowach jest dużo racji – każdy głos, niezależnie od tego, na kogo zostanie oddany, może wpłynąć na to, co przez następne cztery lata będzie działo się nie tylko w polityce, ale też wokół wszystkich nas.

– Tylko my osobiście przy urnach możemy obronić zdobycze społeczne i reformy ostatnich 4 lat – napisała Krystyna Pawłowicz w kolejnym wpisie.

Ostrzegła też wyborców, żeby „trzymali rękę na pulsie” i nie dopuścili do tego, by musieli później uczyć się na własnych błędach, tak jak wyborcy PO po ostatnich wyborach.

Zobacz także: Dlaczego rada miasta Gdańska nie zdecydowała się na przyznanie Lechowi Kaczyńskiemu tytułu honorowego obywatela miasta?

– Będzie potem „mądry Polak po szkodzie”, ale za późno – zakończyła swoją wypowiedź posłanka partii rządzącej.

Na zarejestrowanie się do głosowania mamy czas do 8-go października. Wybory parlamentarne mają odbyć się w niedzielę 13-go października 2019 roku.

źródło: wnp