Siedem skutecznych sposobów, aby poprawić swoją karmę

A zobaczysz, że Twoje życie się zmienia.

Karma, według buddyzmu, jest uniwersalnym prawem przyczynowo-skutkowym, zgodnie z którym nasze dobre lub złe uczynki decydują o losie. Oznacza to, że otrzymujemy to, co dajemy: cierpienie lub przyjemność.

Karma podsumowuje wszystko, co robisz w życiu. Dlatego wszystkie te negatywne rzeczy, które zrobiłeś lub robisz, wcześniej czy później i tak wrócą do Ciebie. Jak poprawić swoją karmę?

Jeden dzień — jeden dobry uczynek

Najważniejsze – codziennie i zawsze robić, chociażby jeden dobry uczynek. Żadnych „weekendów” ani „wakacji”. Cokolwiek zrobisz, pomożesz przejść przez drogę starszej kobiecie lub przygarniesz bezdomnego kotka w mroźny zimowy dzień, zostaniesz hojnie nagrodzony przez wszechświat za to.

Dziękuj wszechświatowi za wszystko, co Ci daje

Nie zapomnij codziennie mówić Wszechświatowi: „Dziękuję”. Jest to bardzo przydatne dla Twojej karmy. Absolutnie za wszystko: za to, że możesz chodzić, widzieć, słyszeć, czego wielu ludzi na ziemi nie ma. Za to, że jesteś kochany i kochasz.

Nie zapomnij też podziękować wszystkim, którzy się o Ciebie troszczą. Nie żałuj czasu, aby powiedzieć im, jak dużo dla Ciebie znaczą.

Bądź szczery

Mówiąc nieprawdę, możesz denerwować bliskich osób lub zasmucić kogoś. Najlepszym wyborem jest zawsze i w dowolnych okolicznościach mówić tylko prawdę. Tak łatwiej jest żyć. Jak powiedziała Ann Landers: „Naga prawda jest zawsze lepsza niż ubrane w najlepszą odzież kłamstwo”

Zaangażuj się w wolontariat

Wolontariat w weekendy to świetny sposób, aby pomóc potrzebującym i spędzić czas z korzyścią. Istnieje wiele opcji. Możesz pomóc w schroniskach dla bezdomnych, ratowaniu zwierząt lub wraz z innymi wolontariuszami posprzątać brzeg rzeki czy park w swojej miejscowości.

Wspieraj samotnych ludzi

Masz szczęście — masz rodzinę, bliskich, przyjaciół. Oznacza to, że masz ludzi, którzy kochają i troszczą się o Ciebie. Nie każdy ma tyle szczęścia. Pomyśl o tych, którzy nie mają nikogo.

Jest ich o wiele więcej, niż sobie wyobrażamy. Na przykład starsi ludzie w domach opieki, do których nawet nikt nie przychodzi. I to nie ich wina: ktoś nie miał dzieci, ale ktoś stracił wszystkich swoich krewnych.

Żyj pozytywnie

Mówienie komuś czegoś dobrego, komplementowanie, chwalenie to wspaniały nawyk. Staraj się promieniować życzliwością i pozytywnością, gdziekolwiek jesteś. Jeśli zauważysz, że ktoś ma zły nastrój, nie przechodź obok.

Zamiast tego zatrzymaj się i zrób szczery komplement. Zdziwiłbyś się, jak bardzo inspirujące będą Twoje szczere słowa dla tej osoby. Najlepszą rzeczą na świecie jest uśmiech.

Burak Ozchivit po raz pierwszy pokazał twarz syna, który jest do niego bardzo podobny

Jaki jest najlepszy sposób na podlewanie roślin domowych i jak zmiękczyć wodę z kranu