Ryszard Terlecki o polskiej służbie zdrowia :”Wszystkie problemy wynikają z rządów poprzedników”

Służba zdrowia w Polsce wzbudza ogromne emocje. Co chwila słyszy się o zamykanych oddziałach, a pacjenci narzekają na złą organizację i kolejki do specjalistów.

Tymczasem przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że polska służba zdrowia ma doskonałą opinię w Europie.

Służba zdrowia to jeden z najgorętszych tematów w czasie kampanii wyborczej.

Politycy opozycji wypominają rządowi, że całkowicie ją zaniedbał, przez co z Polski wyjeżdżają specjaliści, oddziały w szpitalach są zamykane z powodu braku pieniędzy, a chorych nie stać na wykupienie leków, które przestały być refundowane.

Zdaniem przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwość, wszystkie te problemy wynikają z rządów poprzedników – koalicji PO-PSL.

Służba zdrowia ma się dobrze, przekonuje Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki komentował sprawę polskiej służby zdrowia na briefingu prasowym. Zwołano go po tym, jak w mediach ukazały się kolejne informacje o zamykaniu oddziałów szpitalnych.

Z powodu braków w personelu zamykane są też całe szpitale.

Tymczasem wicemarszałek Sejmu podzielił się zaskakującą opinią, mówiącą, że: „publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie”.

Ryszard Terlecki wprawdzie przyznał też, że pewne problemy w służbie zdrowia są, lecz wytłumaczył, że są one winą poprzedniego rządu, koalicji PO-PSL.

– To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili – wyjaśniał Ryszard Terlecki.

Plan PiS dla zdrowia. Pięć założeń

Przewodniczący PiS zapewnił, że rząd pracuje, by sytuację polskiego lecznictwa jak najbardziej poprawić.

Powiedział, że partia ma „dalekosiężny plan na przyszłość”, który został już przedstawiony między innymi przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo – bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień – będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia – tłumaczył Ryszard Terlecki.

Program „Piątka dla zdrowia” został przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji partii w Opolu. Ma on pięć głównych założeń: zwiększenie finansów na zdrowie, modernizację szpitali, wspieranie badań kontrolnych Polaków, opiekę nad seniorami i unowocześnienie opieki onkologicznej.

Źródło: Polsat News