Przed wyjściem z domu należy zostawić liście laurowe w toalecie. Dlaczego

Okazuje się, że przyprawa ta może i powinna być używana do innych celów.

Czy wiesz, że liście laurowe są znane ludzkości od czasów starożytnych?

W tamtych czasach wykorzystywano je jednak nieco inaczej. Z przyprawy tej wykonywano na przykład wieńce.

Noszono je na głowie jako symbol wielkości, sławy i szczególnego talentu.

Obecnie liście laurowe są aktywnie wykorzystywane w kuchni. Dodaje się je do wielu potraw, aby nadać im niezrównany aromat i przyjemny smak.

Przyprawa jest stosowana zarówno w postaci całych liści, jak i w postaci sproszkowanej jako przyprawa. Nawiasem mówiąc, powinna być dodawana do potraw z umiarem, aby uniknąć goryczy. Kucharze zalecają usuwanie całych liści i wyrzucanie ich bez pozostawiania na patelni.

To jednak nie koniec właściwości liści laurowych. Ma on również działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, a nawet przeciwbólowe. Dlatego też jest często stosowany w medycynie.

Nalewka z liści laurowych jest często stosowana w celu zwiększenia odporności i zwalczania wirusów, łagodzenia napadów kaszlu i eliminowania nieświeżego oddechu.

Jednak przyprawa ta może być również przydatna w życiu codziennym. Omówmy to bardziej szczegółowo.

Liść laurowy w codziennym życiu

Jeśli Twoja łazienka jest stale wypełniona różnego rodzaju nieprzyjemnymi zapachami, w tym pochodzącymi z kanalizacji, istnieje rozwiązanie. I nie chodzi tylko o stosowanie chemii gospodarczej. Można również użyć liści laurowych.

Aby to zrobić, należy podpalić przyprawę w blaszanej szklance i pozostawić ją na kilka minut w toalecie.

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i robić to tak ostrożnie, jak to możliwe, aby liście laurowe powoli się tliły, a nie paliły z pełną mocą. Efekt będzie podobny do używania kadzidełek. Poczujesz, jak nieprzyjemne zapachy z toalety po prostu wyparowują.

Nawiasem mówiąc, istnieje jeszcze jedna bezpieczniejsza opcja stosowania liści laurowych w toalecie. Możesz wziąć kilka liści, wymieszać je z suszonymi ziołami i umieścić w małej torebce. Umieść go na półce w toalecie. A wtedy będziesz mieć gwarancję przyjemnego zapachu w toalecie przez długi czas.

W Polsce szef pociągu „zapomniał” maszynistę w toalecie i wyjechał bez niego

Wszystko genialne jest proste. Zaledwie 5 minut Twojego czasu toaleta będzie pachnieć świeżością przez miesiąc

Potężne narzędzie, które wyczyści toaletę w zaledwie 10 minut