Proste metody stosowania różnych rodzajów herbaty jako niesamowity dodatek dla roślin doniczkowych

Jeśli podlewać kwiaty świeżą czarną herbatą, efekt będzie niesamowity — pędy roślin zaczną się aktywnie rozwijać.

Dzieje się tak dlatego, że herbata zawiera wiele niezbędnych dla zielonej masy i korzeni pierwiastków śladowych. Podstawą jest mangan, który bierze udział w fotosyntezie.

Przydatne są potas i wapń, które są odpowiedzialne za metabolizm i magnez zaangażowany w produkcję chlorofilu. Jednak poziom aluminium w glebie zmniejsza się – jest to kolejnym plusem zastosowania herbaty.

Możesz również użyć zielonej herbaty. Lepiej jest wziąć duży liść i koniecznie bez aromatycznych dodatków.

Najlepiej jest użyć świeżej herbaty, która pozostała po wypiciu. Możesz zaparzyć herbatę specjalnie dla kwiatów. Urządzić im imprezę.

Lepiej jest, jeśli temperatura herbaty jest bardzo niska, nieco powyżej temperatury pokojowej. Jest to konieczne, aby nie uszkodzić kiełków i systemu korzeniowego. I jeszcze jeden warunek: herbata musi być bez cukru. Cukier przyciąga szkodniki żyjące w glebie i larwy różnych owadów, które mogą osiąść w doniczce.

Nawożenie najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Kultury takie jak kaktusy i paprocie najlepiej reagują na takie nawożenie. Przyczynę nietrudno zrozumieć – rośliny te lubią lekko kwaśną glebę.

Pamiętaj, aby spróbować tego niezwykłego nawozu. Plusy przy jego stosowaniu są liczne, a wynik jest oczywisty. Przyjazne dla środowiska i ekonomiczne nawożenie umożliwi normalne rozwijanie kwiatów doniczkowych.

Jak myć truskawki w słonej wodzie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Ciasteczka na śmietanie w 10 minut! Ten przepis podbija swoją prostotą i doskonałym smakiem

Pyszne ziemniaki po niemiecku dla całej rodziny