Jak myć truskawki w słonej wodzie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Pod koniec maja nadchodzi sezon truskawek, pierwszej i ulubionej letniej jagody Smak i korzyści truskawek z ogrodu warzywnego są niesamowite! Jednak w każdej beczce miodu jest łyżka smoły.

Jak myć truskawki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?

Warzywa, owoce i jagody są ostatnio często traktowane z dużą ilością pestycydów, które mają zapobiegać inwazji szkodników. Jednak takie działania nie zawsze ratują zbiory przed nieproszonymi gośćmi.

Zwolennicy truskawek dokonali niepokojącego odkrycia. Należy napełnić miskę wodą o temperaturze pokojowej, dodać do niej kilka łyżek soli morskiej, włożyć truskawki i odczekać około 30 minut.

Po tym, gdy przyjrzysz się truskawkom, możesz zauważyć, że niektóre „nasiona” znajdujące się na jej powierzchni… się porusza.

Jednak to wcale nie są nasiona.

Pod wpływem soli z truskawek na powierzchni pojawiają się małe robaki, które żyją wewnątrz owocu. Specjaliści twierdzą, że mogą być potomstwem muszek owocowych.

Okazuje się, że przez wiele lat spożywaliśmy truskawki wraz z larwami owadów.

Dlatego rodzice muszą być bardzo ostrożni. Kiedy ich dziecko je jagody, lepiej je dokładnie zbadać. Cóż, czy myć truskawki solą, każdy decyduje sam. Jednak strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Po takiej procedurze należy ponownie dokładnie umyć truskawki w czystej wodzie.

Jak uzyskać dojrzałe awokado w ciągu 10 minut. Prosty i naturalny sposób

Jak oczyścić kurczaka z antybiotyków oraz inne pytania na temat kurczaka

Czym dokarmiać pomidory do uzyskania dużych owoców