Prognoza pogody 1/2.06.2021. Pogoda postanowiła nas zaskoczyć

Dziś, 1 czerwca 2021 roku eksperci przewidują pogorszenie pogody.

Synoptycy IMGW ostrzega przed ewentualną niepogodą i radzą mieć przy sobie parasol, bo można złapać burzę.

We wtorek 1 czerwca 2021 roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prosi wszystkich o zwrócenie uwagi na pogarszającą się pogodę.

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie i północy przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie do 25 mm – podano w serwisie Instytutu.

Ta pogoda trwa już od tygodnia i wydaje się, że nie spieszy się ze zmianą. Dodatkowo eksperci przestrzegają przed podmuchami wiatru.

Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C, na wybrzeżu około 15°C, a na Podhalu około 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie kraju północno-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków zmieniających się, w czasie burz w porywach do 65 km/h – informuje IMGW w oficjalnym serwisie.

Prognoza pogody 1/2.06.2021

Na zachodzie przelotne opady deszczu, początkowo burze; w centrum przelotne opady deszczu wystąpią przed północą. Temperatura minimalna od 6°C na wschodzie i w kotlinach sudeckich, około 8°C w centrum do 11°C na zachodzie; w dolinach karpackich około 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków wschodnich – informuje IMGW.

Niektóre przesądy dotyczące kobiet w ciąży. To jest bardzo interesujące

Domowe sposoby na wywabianie plam w samochodzie. Sposoby, które powinien znać każdy właściciel samochodu

Co robi wychowawca w szkole za granicą? Interesujące fakty dotyczące ich obowiązków