Prawdziwa miłość jest możliwa tylko wtedy, gdy nie boisz się stracić partnera

Psychologowie uważają, że wybieramy naszych pierwszych partnerów prawie nieświadomie — nasza podświadomość mówi o ich atrakcyjności w oparciu o te wzorce, które przyswoiliśmy sobie w dzieciństwie w naszej rodzinie.

Czasem zdarzają się rzeczy, które są bardzo trudne do wyjaśnienia: na przykład, gdy miła dziewczyna z dobrej rodziny, której dzieciństwo było całkiem przyjemne, wybiera socjopatę jako partnera.

Dla wielu kobiet bolesne i traumatyczne relacje oraz powiązane z nimi doświadczenia życiowe są częścią tego, co ukształtowało ich osobowość i charakter.

To niesamowite, jak niektóre kobiety potrafią się upokorzyć, wybierając osobę, z którą, jak się wydaje, nie powinni związać swojego losu.

Następnie zaczynają nienawidzić wszystkich, są zawiedzione i tracą wiarę w ludzi. Dopiero z upływem czasu (a to nie jest fakt) zaczynają zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę nie wszyscy ludzie są draniami, że wcale nie chodzi o mężczyzn.

Chodzi o nich samych. Większość tych kobiet nie kocha siebie. Dlatego pozwalają toksycznym partnerom polać siebie błotem.

Ponadto wiele kobiet strasznie boi się pozostać w samotności. Mogą być silne i niezależne, posiadać własne mieszkanie, samochód i przyzwoite oszczędności, ale nadal uważają, że czegoś im brakuje, że ich życie będzie pełne dopiero wtedy, gdy ktoś je „uzupełni”.

Prawdziwa miłość jest możliwa tylko wtedy, gdy nie boisz się stracić partnera. Tak, możesz być smutna bez niego, możesz czuć się samotna, gdy nie ma go w pobliżu, ale kiedy jesteście daleko od siebie, nie powinnaś doświadczać żadnej paniki ani rozpaczy.

Kiedy czujesz się pewna siebie i swoich uczuć, wiesz na pewno, że absolutnie nie musisz cierpieć.

Zawsze możesz zrezygnować z bólu, zastępując go czymś innym. Czymś, co przyniesie radość i przyjemność. Kiedy świadomie dokonujesz tego wyboru, przestajesz pozwalać strachowi kontrolować twoje życie.

Ani strach przed pozostaniem w samotności, ani strach przed czymś nieznanym, ani strach, że cię porzucą, ani inne obawy, nie dominują nad tobą.

Wiem, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ bardzo trudno jest zmienić przekonania i wzorce głęboko w podświadomości. Jednak … ale musisz to zrobić.

Witold Pyrkosz pożegnał ten świat kilka lat temu. Jaką tajemnicę zdradziła aktorka planu „M jak miłość”

Mężczyzna spotkał swoją miłość w szpitalu. Wyjątkowa sytuacja w życiu zakochanych

Przybrane dziecko i jego Labrador już podbili Instagram. To historia prawdziwej miłości