Polski rząd chce ułatwić ludziom uzyskanie kredytu hipotecznego. Pożyczka bez wkładu własnego

Państwo musi zagwarantować własny wkład w hipotekę.

Dzięki temu ludzie nie muszą gromadzić oszczędności, aby uzyskać finansowanie bankowe.

Program nowego polskiego systemu „Mieszkanie bez wkładu własnego” powinien opierać się na tym, że państwo gwarantuje wkład własny na zakup pierwszego mieszkania lub budowę domu dla osób w wieku od 24 do 40 lat.

Gwarancja powinna wynosić maksymalnie 40% wartości nieruchomości i wynosić do 100 tys. zł.

Na czym w praktyce powinna polegać ta decyzja? Oczywiście szczegóły nie są jeszcze znane, ale wcześniejsze deklaracje rządu wskazują, że gwarancji musi udzielić Bank Gospodarki Państwowej.

Kredytobiorca nie otrzyma pieniędzy „od ręki”, ale środki gwarantowane zostaną wydane w przypadku problemów ze spłatą kredytu.

Aby kupić tę nieruchomość, banki będą musiały udzielić większej kwoty kredytu niż w normalnych warunkach rynkowych. Dla pożyczkobiorcy oznacza to oczywiście większy wkład, który musi być spłacany przez kilkadziesiąt lat.

Osoby, które zastanawiają się, jak uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, oczywiście powinny mieć na uwadze, że aby uzyskać finansowanie, nawet na tych korzystnych warunkach, trzeba wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową.

Oznacza to, że potrzebujesz odpowiedniej wysokości zarobków, braku zobowiązań, stabilnego zatrudnienia i dobrej historii kredytowej. Osoby, które nie spełnią tych warunków, nie będą mogły liczyć na pozytywną decyzję banku.

Kobieta, która sfałszowała test na koronawirusa, została w Polsce ukarana grzywną. Co każdy z nas powinien wiedzieć

W Polsce ceny towarów i usług konsumpcyjnych znacznie wzrosły

W Polsce zawodniczka sprzedała swój medal za pomoc rodaczce na Ukrainie