Polska jeszcze na miesiąc przedłużyła kontrolę na granicach z krajami UE

Polska o kolejne 30 dni przedłużyła kontrolę na granicach z sąsiadami członkowskimi UE.

Informuje o tym „Europejska prawda, powołując się na RMF24.

Polska o kolejne 30 dni przedłużyła kontrolę na granicach z sąsiadami-członkami UE – Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją — do 12 czerwca.

Odpowiednie rozporządzenie podpisał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Przekraczanie granicy jest obecnie możliwe tylko w określonych punktach.

„Na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 marca tego roku tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową…

Rozporządzeniem tym Polska przedłuża kontrolę o 30 dni — do 12 czerwca bieżącego roku”, -czytamy w komunikacie prasowym Urzędu.

Początkowo Polska wznowiła kontrolę na granicy w związku z epidemią do 24 marca, a następnie czterokrotnie przedłużała ją – najpierw do 13 kwietnia, potem do 3 maja, 13 maja, a po raz ostatni – do 12 czerwca.

Przypomnijmy, że Polska postanowiła w tym tygodniu nie przechodzić do kolejnych etapów łagodzenia kwarantanny. Kolejna faza planu powinna rozpocząć się 18 maja.

12 kwietnia w Polsce odnotowano 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co było największą liczbą nowych zakażeń od początku epidemii. Większość z nich – 492 – zarejestrowana jest na Śląsku.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 180 nowych chorujących i 8 zmarłych.

Od początku epidemii w kraju odnotowano 17 062 potwierdzonych przypadków koronawirusa. 847 chorych zmarło, wyzdrowiało – ponad 6400.

Kobiety tych trzech znaków zodiaku często nie mają prawdziwych przyjaciół

Chłopiec czytający bajki sowom wzruszył sieć