Szesc rzeczy w pielęgnacji, których nie lubią storczyki

Niektórych rzeczy w pielęgnacji storczyki nie lubią.

Storczyk jest bardzo popularną rośliną doniczkową z zaskakująco pięknymi kwiatami. Jest często darowana na święta. Najpopularniejszą odmianą storczyków jest phalaenopsis.

Wiadomo, że w sklepach, aby utrzymać rośliny kwitnące, tworzą specjalne warunki. Aby Twój storczyk też cieszył Cię w domu, dowiedz się, czego nie lubi ten kwiat tropikalny.

Częste przesadzania

Wiele roślin doniczkowych wymaga częstego przesadzania, zwykle należy to robić co roku, ale nie ze storczykiem. Przesadzanie jest dla niego dużym stresem.

Kwiat trzeba przesadzić, gdy garnek stanie się mały. Można to zrozumieć na podstawie stanu korzeni, który rosną nad doniczką i wystają z otworów drenażowych. Zwykle odbywa się to po 2-3 latach.

Stagnacja wody w doniczce

Chociaż storczyk należy do roślin tropikalnych, jego korzenie nie lubią nadmiaru wilgoci. Jeśli doniczka stale jest napełniona wodą, korzenie zaczynają gnić, a roślina może umrzeć. Należy podlewać roślinę, gdy gleba jest całkowicie sucha i nie ma potu w doniczce.

Zbyt suche powietrze

Na stan storczyka bardzo wpływa wilgotność powietrza. Jeśli powietrze jest zbyt suche, roślina może przestać rosnąć, stać się ospała, a pąki mogą wyschnąć i nie zostać otwarte. Aby zwiększyć wilgotność, możesz umieścić pojemnik z wodą obok kwiatu.

Bliskie rozmieszczenie roślin

Dla prawidłowego wzrostu i rozwoju storczyka niezbędna jest przestrzeń. Nie zmuszaj tego piękna do stania na parapecie obok innych kwiatów, ponieważ zakłóca to cyrkulację powietrza wokół niego. Lepiej znajdź miejsce, w którym będzie przestronnie.

Podlewanie zimną i twardą wodą

W warunkach naturalnych storczyk otrzymuje wilgoć z ciepłych tropikalnych deszczy. Zbyt zimna woda podczas podlewania może wprowadzić roślinę w stan stresu. Dlatego lepiej jest używać wody o temperaturze pokojowej, którą należy wstępnie zagotować, osłonić lub odfiltrować, aby nie była zbyt twarda.

Bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Podczas wyboru lokalizacji kwiatu należy wziąć pod uwagę poziom oświetlenia. Storczyk jest rośliną światłolubną, Długość dnia powinna wynosić 10-12 godzin.

Jednocześnie nie lubi bezpośredniego światła słonecznego, które może powodować oparzenia na liściach. Aby tego uniknąć, roślina czas od czasu powinna być w cieniu. Najbardziej komfortowo phalaenopsis będzie czuć się na wschodnim oknie.

Kobiety tych trzech znaków zodiaku często nie mają prawdziwych przyjaciół

Chłopiec czytający bajki sowom wzruszył sieć