Pięć niestandardowych sposobów, aby nie zasnąć za kierownicą

Według badań, przeprowadzonych przez American Automobile Association, wypadki z powodu śpiącego kierowcy zdarzają się częściej, niż wcześniej sądzono.

W badaniu wzięło udział ponad 3500 ochotników. Na kilka miesięcy ich samochody wyposażono w specjalne kamery.

W tym okresie miało miejsce 700 wypadków. Okazało się, że z powodu zmęczenia dochodzi do 9,5% wypadków, a nie 1-2%.

Podczas długiej podróży kierowca musi czas od czasu stanąć, żeby odpocząć. Jednak jeśli podróż jest pilna, może wykorzystać kilka naprawdę skutecznych sposobów radzenia sobie ze snem.

Kawa

Pierwszym sposobem, o którym warto pamiętać, jest kawa. Oczywiście to nie panaceum, a efekt tego orzeźwiającego napoju potrwa tylko 20 minut.

Nieprzyjemna muzyka

Drugi sposób to nieprzyjemna muzyka. Zawsze powinieneś mieć w samochodzie muzykę, która według ciebie jest obrzydliwa. Jeśli włączysz taką muzykę, możesz nie spać przez około 20 minut.

„Nie” dla śpiącego pasażera

Jeśli pasażer siedzący obok ciebie zasypia, lepiej wysłać go na tylne siedzenie. Wszystko dlatego, że jego wygląd wywoła u ciebie senność.

Plastry musztardowe

Czasem niektórzy kierowcy używają dość oryginalnego sposobu. Chodzi o plastry musztardowe. Umieść je między łopatkami. Po 15-20 minutach zadziałają i zdecydowanie nie zechcesz spać.

Hormony

Jednak najskuteczniejszym sposobem walki z sennością są hormony. Jeśli wybierasz się w podróż z kobietą, rozpocznij z nią rozmowę „o tym”. Sen minie błyskawicznie.

Dlaczego osłona przeciwsłoneczna na przednią szybę samochodu może wyrządzić więcej szkody niż pożytku

Jeden z powodów, dla których kierowcy nie lubią rowerzystów. Samochód i rower próbują przekroczyć przejazd kolejowy

Dlaczego kierowcy zawsze trzymają taśmę klejącą w samochodzie