Dlaczego kierowcy zawsze trzymają taśmę klejącą w samochodzie

Doświadczony właściciel samochodu musi w każdą podróż zabrać ze sobą zwykłą taśmę klejącą.

Ten przedmiot nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku, ale w niektórych przypadkach podczas podróży pomoże rozwiązać kilka problemów naraz.

Zobacz korzyści płynące z rolki taśmy klejącej.

Pęknięcia na szkle

Podczas jazdy możesz napotkać wiele różnych problemów. Wśród nich — pęknięcia na przedniej szybie, które pojawiają się po uderzeniu odlatujących spod kół kamieni. Im szybciej kierowca zareaguje i zaklei te miejsca, tym mniej kurzu i brudu dostanie się do środka.

Taśma klejąca zamiast szkła

Jeśli kierowca ma uszkodzony reflektor, może go zakleić. W takim przypadku ważne jest, by kurz i inne zanieczyszczenia nie dostały się do utworzonego otworu. Jeśli zabezpieczysz reflektor na czas, w przyszłości nie będzie problemów z jego naprawą.

Taśma klejąca do czyszczenia wnętrz

Ta metoda jest idealna dla tych samochodów, które mają wnętrze z tkaniny. Jeśli siedzenia są zabrudzone, możesz owinąć taśmą dłoń, stroną klejącą na zewnątrz, i wyczyścić zanieczyszczone miejsca. Ta metoda pomoże w zaledwie 10 minut usunąć z salonu wszelkie okruchy, sierść zwierząt, piasek i inne zanieczyszczenia.

Taśma tymczasowo pomoże przymocować lusterko

Często zdarza się, że lusterko boczne jest zerwane. Bez niego trudno jest dotrzeć nawet do najbliższej stacji kontroli pojazdów. W takich przypadkach kierowcy mogą tymczasowo przymocować lusterko.

Taśma pomoże naprawić gumowy króciec

Wykonanie tej czynności będzie wymagało wiele wysiłku. Chodzi o układ chłodzenia silnika. Jeśli nie będzie w pobliżu żadnego serwisu, taśma klejąca ci pomoże. Części tego mechanizmu są bardzo gorące, więc dla naprawy będziesz potrzebował więcej taśmy klejącej.