Pęknięta obrączka, utrata kolczyków i inne oznaki szybkiego rozwodu

Ludowe przesądy podpowiedzą, czego nie robić w dniu ślubu i po nim.

Czy zaufać znakom ludowym, czy nie, zależy od Ciebie, a my powiemy Ci, jak wyglądają wesela i śluby.

Pierścionek zaręczynowy nie jest prostą ozdobą

W dawnych czasach szczególną wagę przywiązywano do obrączek ślubnych – musiały one być nadawane przez pana młodego pannie młodej, jeśli dziewczyna sama wybrała lub kupiła produkt, nie obiecywał on szczęścia.

Pary były zobowiązane do noszenia obrączek ślubnych bez zdejmowania ich, aby chronić ich szczęście i dobre samopoczucie. Biżuterię lepiej wybrać z gładką powierzchnią i bez kamieni – zapowiada równe i pełne zrozumienie wspólnego życia. Upuszczenie pierścionka w dniu ślubu – przed rozstaniem – uważa się za zły znak.

Jeśli biżuteria jest zepsuta (pęknięta), może to świadczyć o tym, że młodzieniec pójdzie w lewo i w efekcie opuści Cię dla nowej pasji.

Utrata obrączki może zapowiadać nieszczęścia w życiu rodzinnym i szybką separację. Ponadto nigdy nie pozwalaj innym osobom mierzyć swojego pierścionka, może to również doprowadzić do rozwodu nowożeńców.

Suknie ślubne

Przydatne będzie powtórzenie, że pan młody nigdy nie powinien widzieć panny młodej w sukni ślubnej przed ceremonią, w przeciwnym razie nie wyjdzie szczęśliwe wspólne życie. Ponadto sama panna młoda nie powinna patrzeć w lustro (na całą długość) po całkowitym ubraniu. To obiecuje kłopoty w małżeństwie i szybki rozwód.

Jeśli dziewczyna postanowiła „przećwiczyć” to, jak będzie wyglądać w najważniejszym dniu jej życia i wcześniej założyła suknię ślubną (uzupełniając obraz odpowiednimi dodatkami, w tym welonem), ceremonia nie odbędzie się. Ponadto nie pozwól, aby druhny stały przed tobą i lustrem, gdy pomagają ci się ubrać, w przeciwnym razie twoja ukochana zostanie bardzo szybko przedstawiona z rodziny.

Aby żadna z zazdrosnych osób nie odebrała Ci szczęścia (i przypadkowo nie skrzywdziła Cię swoją zazdrością), Panna Młoda musi założyć na twarz welon i nie podnosić go do czasu rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego. Upewnij się również, że goście nie noszą czarnych sukienek na samą uroczystość – jest to uciążliwość w małżeństwie.

Jeśli nagle zgubisz kolczyk po ślubie, może to oznaczać, że wkrótce rozwiedziesz się z mężem. Uważa się, że jeśli sparowana biżuteria stanie się dziwna, wówczas mąż i żona również idą własnymi drogami.

Dzień ślubu

Wybór małżeństwa na świadka jest uważany za zły znak – może to sprowokować nie tylko twój, ale także szybki rozwód. Lepiej, żeby świadkami byli samotni młodzi ludzie, bo w tym przypadku jest szansa, że ​​się polubią i niedługo założą własną rodzinę.

Pan młody musi odebrać pannę młodą z domu rodziców (w żadnym wypadku nie oglądając się za siebie, w przeciwnym razie nie będzie szczęścia w małżeństwie), a kochankowie muszą udać się do urzędu stanu cywilnego różnymi samochodami. Po rejestracji panna młoda wsiada do samochodu do pana młodego i jadą razem. Rodzicom (lub bliskim krewnym) nie zaleca się natychmiastowego wycierania podłogi lub progu, gdy tylko goście pójdą do pałacu weselnego, w przeciwnym razie panna młoda wkrótce wróci do domu ojca.

Innym złym omenem, który nie obiecuje szczęścia w życiu rodzinnym, jest wspólne fotografowanie młodych przed rejestracją i osobno po tym, jak zostali już uznani za męża i żonę. Nie zaleca się również robienia na drutach czegoś dla ukochanej osoby (np. szalika) w przeddzień ślubu – inaczej nie unikniesz zdrady i intrygi.

Jeśli nowożeńcy będą mieli drinki w kieliszkach na koniec bankietu, to znaczy, że nie da się uniknąć łez i kłótni w życiu rodzinnym. I nie przyjmuj sztućców i noży jako prezentu, w przeciwnym razie dalsze życie małżeńskie nie rozwinie się.

Niektóre przesądy dotyczące kobiet w ciąży. To jest bardzo interesujące

Komu, według znaków, nie można ufać strzyżeniu

Kto poza osobami niezamężnymi nie może trzymać w domu kaktusa