Kto poza osobami niezamężnymi nie może trzymać w domu kaktusa

Gdzie nie umieszczać kaktusa w mieszkaniu: znaki i przesądy.

Kaktus nie jest tak prostą rośliną, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wiąże się to z dużą liczbą znaków i przesądów.

Mówi się, że ma podwójną energię. Ciernie niosą negatyw, a wilgoć wewnątrz kaktusa jest dodatnia. Ale jak to wszystko może wpłynąć na atmosferę w mieszkaniu i gdzie pod żadnym pozorem nie należy umieszczać kaktusa w pokoju?

Uważa się, że im większy cierń kaktusa, tym bardziej agresywna jest jego energia. Roślina ma najgorszy wpływ na ludzi cichych i niezdecydowanych. Tak gorliwi introwertycy, którzy są daleko od społeczeństwa, lepiej nie trzymać kaktusów w mieszkaniu.

Jednocześnie z natury roślina ta może pomóc pewnym liderom. Innymi słowy, dzięki podwójnej energii kaktus jest w stanie podwoić pozytywną i negatywną, w zależności od tego, które cechy gospodarz ma więcej.

Kaktus ma pozytywne cechy. Po pierwsze służy jako rodzaj tarczy odbijającej złą energię. Nic dziwnego, że mówią, że żaden złodziej nie wejdzie do domu, w którym są kaktusy.

Po drugie, jest w stanie wchłonąć całą negatywność, która pojawia się w domu lub w nim powstaje. Na przykład, jeśli mieszkanie często się kłóci, roślina może przyjąć agresję i urazę. Ponadto kaktus poprawia koncentrację i aktywność umysłową. Dlatego tak często umieszcza się go na biurku iw biurach.

Gdzie możesz trzymać kaktus w pokoju

Nie bój się kaktusów. Trzymanie ich w domu jest bezpieczne, a nawet pomocne. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią (najlepiej młodą) roślinę i miejsce do życia. Na przykład, jeśli nigdy nie kupiłeś kaktusa, wybierz zielonego przyjaciela z małymi kolcami.

Najlepszymi miejscami na kaktusy są kuchnia, parapety, biurko lub biurko komputerowe, a także przedpokój. Jeśli chcesz postawić roślinę przy wyjściu z mieszkania, upewnij się, że otrzyma wystarczającą ilość światła.

Eksperci nie zalecają umieszczania kaktusa w sypialni, pokoju dziecięcym i salonie. Pomimo swoich pozytywnych cech, w tych przesłankach kaktus jest w stanie negatywnie wpłynąć na osobę. Na przykład roślina stojąca przy łóżku zakłóca sen i powoduje bóle głowy.

W przedszkolu dzieci mogą zostać banalnie zranione ostrymi cierniami rośliny. Ponadto nie będą w stanie docenić jego znaczenia. Kaktus może rozwinąć u dziecka agresję i inne negatywne cechy. A w salonie kaktus po prostu uniemożliwi osobie relaks.

Przesądy związane z kaktusem

Uważa się, że kaktus chroni swojego właściciela przed siłami z innego świata i złem. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy osoba szczerze wierzy w moc swojej rośliny i uważnie ją monitoruje. Kaktus potrzebuje miłości i opieki właściciela.

Zdarza się też, że kaktus po prostu nie akceptuje swojego właściciela. Bardzo łatwo jest to ustalić: jeśli czujesz się gorzej, gdy jesteś w tym samym pomieszczeniu z rośliną, musisz się jej pozbyć. A jeśli podążasz za chińskimi naukami Feng Shui, lepiej w ogóle nie zakładać kaktusa.

Nawiasem mówiąc, niektórzy ludzie robią talizmany z kaktusa. Aby to zrobić, wystarczy zebrać kilka cierni rośliny i umieścić je w małym szklanym słoiku, z którego można zrobić wisiorek. Również ciernie są zakopane w ziemi w pobliżu domu, aby chronić dom przed wszelkimi negatywami.

Przesądy

Mówi się, że niezamężne kobiety nie powinny trzymać w domu kaktusa. Igły rośliny uniemożliwią ci znalezienie drugiej połówki. Co więcej, uważa się, że mężczyźni w zasadzie nie dogadują się z kaktusami w tym samym obszarze.

Jeśli twój kaktus zakwitł, to świetny znak. Więc wkrótce szczęście się do ciebie uśmiechnie. To także znak, że tuż za rogiem zbliża się ślub lub długo wyczekiwana ciąża. Ale jeśli kaktus od dawna mieszka w jednym z twoich pokoi i nigdy nie kwitł, oznacza to, że pokój jest przesiąknięty negatywną energią.

Kaktus można przyjąć jako prezent, ale tylko wtedy, gdy zakwitnie.

Jeśli chcesz umieścić kaktusa na pulpicie, jest kilka niuansów.

Umieszczając roślinę po swojej prawej stronie, przyciągniesz inspirację i siłę do pracy. Kładąc kaktusa po lewej stronie, zaczniesz czuć się źle i przyciągać negatywność. Roślina stojąca na środku stołu będzie rozpraszać i zakłócać proces umysłowy.

Wielu osób ma tę roślinę w domu, ale tylko niewielka część jej właścicieli wie o tych właściwościach

Dlaczego liście storczyka więdną? Jak uratować ulubioną roślinę

Kilka prostych wskazówek, jak wyhodować roślinę z łodygi ciętego kwiatu