Naukowcy odkryli, że zdrowie kobiet pogarsza się bardziej niż mężczyzn podczas wykonywania prac domowych. Czemu

Konieczność wykonywania prac domowych przysparza więcej cierpień kobietom starszym niż mężczyznom.

Do takiego wniosku doszli naukowcy z University College London.

Kobiety znacznie bardziej cierpią z powodu konieczności wykonywania codziennych obowiązków domowych niż mężczyźni, gdy wkraczają w starość.

Ich ciało w wyniku tych obowiązków ulega większemu zużyciu. Badacze postanowili dowiedzieć się, jak osoby starsze radzą sobie z tak prostymi czynnościami, jak wchodzenie po schodach, noszenie toreb z zakupami czy gotowanie.

Wśród osób w wieku powyżej 70 lat kobiety częściej miały problemy z tymi podstawowymi zadaniami.

Wyniki badania oparte są na informacjach od ponad 60 000 osób. Sugeruje, że istnieje tak zwana dysproporcja społeczno-ekonomiczna, na którą kobiety cierpiały w XX wieku. Wielu przedstawicieli płci pięknej, którzy urodzili się przed 1960 r., w ogóle nie chodziło do pracy i nie otrzymało wyższego wykształcenia.

Zamiast tego były klasycznymi gospodyniami domowymi, to znaczy wykonującymi ciężkie prace domowe, które również były bezpłatne.

Naukowcy uważają, że ta fizyczna praca naraża kobiety na poważne ryzyko zdrowotne i może przyczyniać się do niepełnosprawności oraz zmniejszać ich zdolność do prowadzenia względnie niezależnego życia w starszym wieku.

Należy jednak zauważyć, że w ostatnich latach znacznie zmniejszyła się dysproporcja w wykonywaniu obowiązków domowych między mężczyznami i kobietami.

Po urodzeniu trojaczków para postanowiła starać się o kolejne dziecko, ale wyniki badania przyszłej matki oszołomiły nie tylko parę, ale także lekarzy

Wyniki najnowszego badania. Majowie brali udział w zdobycie kontroli nad innymi ludami

Wyrabiamy właściwe nawyki. Sekrety stabilności finansowej