Naukowcy odkryli ewentualną lokalizację ogrodu Eden. Znaleziono raj na Ziemi

Amerykańscy paleontolodzy są przekonani, że biblijny Eden mógł istnieć także dla zwierząt.

Co więcej, według nich udało im się znaleźć to miejsce: znajduje się na terytorium małego południowoafrykańskiego Przylądka Pinnacle Point – rozległego obszaru stanowisk archeologicznych, który znajduje się na południe od Zatoki Mossel.

Należy zauważyć, że wcześniej wybrzeże tego terytorium w Afryce Południowej zostało uznane za zalane, ale teraz istnieje wersja, że może okazać się jednym z najważniejszych miejsc na planecie pod względem badania pochodzenia całej ludzkości.

„W rzeczywistości może to być Ogród Eden”, – twierdzą naukowcy. Co więcej, według nich, podczas wykopalisk przeprowadzono dokładną analizę i skonsolidowane porównanie szczątków zębów kopalnych roślinożernych gatunków zwierząt, co dało specjalistom możliwość ustalenia interesujących informacji.

Jak się okazało, zwierzęta żyjące na tym terytorium doskonale czuły się w bogatym i bardzo zróżnicowanym ekosystemie.

Ta wiadomość może wyjaśnić nawet fakt, że przodkowie ludzkości, którzy tu mieszkali, prosperowali i nie czuli szczególnego zagrożenia.

„Ta strefa jest jedną z najbardziej tajemniczych na Ziemi. To tutaj mogli zamieszkać pierwsi przodkowie współczesnego człowieka.

Wcześniej znajdowały się na zalanym szelfie, który zwyczajowo nazywano jest równiną Paleo-Agulską. Tutaj powstał własny unikalny ekosystem”, – podkreślają naukowcy.

Przy tym naukowcy wyjaśniają, że wydarzenia, o których mówią, miały miejsce ponad dwa i pół miliona lat temu.

Pięć metod od psychologów, które ułatwią każdemu życie

Dlaczego nie zaleca się noszenia cudzych ubrań i butów

Eksperci powiedzieli, dlaczego kalle są uważane za „złe kwiaty”