Pięć metod od psychologów, które ułatwią każdemu życie

Od czasu popularyzacji psychologii wiele osób, które nie są w żaden sposób związane z tą gałęzią wiedzy, zaczęło interesować się nią: na szczęście wiele książek jest napisano w prostym języku zrozumiałym dla człowieka.

Ponieważ ta dziedzina wiedzy jest bezpośrednio związana z realnym życiem, zawsze pozostanie istotna.

O jakich fajnych technikach psychologicznych warto wiedzieć:

1. Nigdy nie zaczynaj mówić zwrotami, które mogą wskazywać na niepewność: wszelkie argumenty i pomysły zostaną zignorowane z powodu niewłaściwego zgłoszenia na samym początku.

2. Jeśli wiesz, że jesteś winny wobec szefa, a on zasłużenie powinien Cię karcić, spróbuj usiąść tak blisko, jak to możliwe. Kiedy ludzie są blisko siebie, negatywne emocje przestają być tak jasne.

3. Aby zrozumieć sympatie w firmie, powinieneś obudzić w sobie talent humorysty: podczas śmiechu każda osoba kieruje spojrzenie na tego, którego aprobatę stara się uzyskać.

4. Jeśli patrzysz osobie prosto w oczy, wzbudzisz więcej zaufania: zostaniesz nazwany osobą otwartą i przyzwoitą. Jeśli wołasz nowego znajomego po imieniu, będzie on bardziej przychylny Tobie.

5. Aby zdemaskować kłamcę, nie trzeba go torturować. Jest jeden prosty sposób, który pomoże Ci znaleźć potrzebne informacje: patrz w milczeniu na osobę bez przerywania kontaktu wzrokowego.

Horoskop na 28 maja 2020. Co nas czeka

Znaki zodiaku, na które w czerwcu czeka sukces

Trzy znaki zodiaku mają niesamowitą intuicję