Dlaczego nie zaleca się noszenia cudzych ubrań i butów

Aby zaoszczędzić, ludzie często kupują ubrania z drugiej ręki. Istnieje również praktyka, w której przyjaciele lub bliscy wymieniają rzeczy na czas. Jednak czy takie działania są bezpieczne?

Znaki i przesądy

Nasi przodkowie byli przekonani, że noszenie cudzych ubrań i butów jest surowo zabronione. Z tego powodu istniało kilka przekonań:

 • Ubierając czyjeś ubrania, człowiek zmienia swój los.
 • Przymierzając rzecz zmarłego, możesz podążać za nim w innym świetle.
 • Noszenie cudzych butów to chodzenie po drodze jego poprzedniego właściciela.
 • Opinia ezoteryków

  Ezoterycy jednoznacznie twierdzą, że nie można nosić cudzych ubrań i butów. Faktem jest, że każda rzecz przechowuje energię byłego właściciela. Dość często wraz z nową rzeczą negatywna energia przeszłego właściciela przechodzi do osoby, co przynosi nieszczęścia i kłopoty.

  Istnieje kilka innych kategorii ubrań, które surowo zabrania się zakładać:

  • Ubrania chorego człowieka.
  • Rzeczy nieznajomego.
  • Rzeczy zmarłego.

  Jeśli osoba, która powoduje nieprzyjemne emocje, stara się dać Ci coś, musisz odmówić lub wziąć, ale natychmiast wyrzucić.

  Co mówi medycyna.

  Pracownicy służby zdrowia ostrzegają, że wraz z używaną rzeczą można kupić niektóre choroby. Tak więc w „zestawie” wraz z nową koszulą można uzyskać chorobę skóry.

  Jednak z ubraniami nie wszystko jest tak straszne — można „zneutralizować” je ostrożnym praniem. Jednak w czyichś butach lekarze ściśle zapewniają — nie można chodzić. Nie każde buty można prać, a ponadto dostosowuje się do stopy poprzedniego właściciela, co może powodować dyskomfort i deformację stopy u nowego właściciela.

  Ubrania i buty zakupione od innej osoby mogą przynieść ludziom problemy i choroby. Takie opinie mają nie tylko ezoterycy, ale także lekarze. Jednak wierzyć lub nie jest niezależną decyzją każdego.

  Mężczyzna znalazł wśród starych papierów list do swego krewnego, który okazał się bardzo cenny

  Aby się nie nudzić podczas kwarantanny, rodzina postanowiła zostać Simpsonami i nakręcić o nich nowy film

  Chłopiec wymyślił, jak zorganizować lekcje pływania nie wychodząc z domu