Najbardziej pachnące kwiaty doniczkowe

Które kwiaty intensywniej niż inne wydzielają przyjemny zapach, wypełniając nim całe pomieszczenie?

1. Jaśmin wielkolistny

To po prostu niesamowita roślina!

Jaśmin wielkolistny to roślina, która kwitnie prawie przez cały rok, oczywiście, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana.

Jego małe, jasne, aksamitne kwiaty wydzielają po prostu wspaniały aromat: z jednej strony lekki i przyjemny, z drugiej ostry i głęboki.

A ponieważ kwitnienie trwa wystarczająco długo, aromat w pomieszczeniu utrzymuje się przez długi czas. Najważniejsze to trzymać doniczki z jaśminem na nasłonecznionej stronie, regularnie podlewać ciepłą wodą, przycinać wiosną i przesadzać co 2 lata.

2. Cytrusy

Rośliny te wydzielają lekki słodkawy, lekko kwaśny aromat. Nie tylko odświeżają i wypełniają powietrze przyjemnym aromatem, ale także je oczyszczają. W końcu liście cytrusów wydzielają fitoncydy, które zabijają mikroby w powietrzu.

3. Pelargonia

Nie wszystkie odmiany pelargonii wydzielają nieprzyjemny zapach. Są takie, które są bardzo pachnące. Zapach to ich główna zaleta.

Oczywiście wydaje się najmocniejszy, jeśli pocierasz liście lub potrząsasz rośliną. Jednak nawet bez dotykania kwiatu w warunkach normalnej wilgotności powietrza można łatwo poczuć jego aromat.

4. Stefanotis

Stefanotis nie tylko ozdobi mieszkanie, ale również wypełni je lekkim słodkim zapachem zbliżonym do bzu. Ponadto pięknie kwitnie.

Ma małe, gwiazdkowate kwiaty. Oczywiście stefanotis jest raczej kapryśną rośliną i wymaga starannej pielęgnacji, ale jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, zachwyci Cię pięknym wyglądem i aromatem!

5. Mirt

Mirt ma świeży zapach, nieco podobny do aromatu drzew iglastych lub eukaliptusa. To całkowicie bezpretensjonalne drzewo, które może wyhodować każdy.

Nawiasem mówiąc, olejki eteryczne z mirtu mają właściwości antybakteryjne. Dlatego roślina nie tylko wypełni mieszkanie świeżym aromatem, ale także zdezynfekuje powietrze.

Eksperci powiedzieli, dlaczego kalle są uważane za „złe kwiaty”

Mały trik, który pozwoli roślinom długo i obficie kwitnąć

Czy można trzymać hoję w domu