Cztery powody, dla których dzieci z ubogich rodzin gardzą rodzicami

Wydawałoby się, że bieda powinna łączyć rodzinę, wszyscy powinni trzymać się razem, aby przetrwać na tym świecie.

W rzeczywistości dzieci z rodzin o niskich dochodach gardzą rodzicami z następujących powodów.

1. Są źli, że ich rodzice pogodzili się z ubóstwem

Dzieci w takich rodzinach nie rozumieją, dlaczego nie można było walczyć o lepsze życie, nie podejmować prób zmiany sytuacji.

Często słyszały od swoich rodziców: „Cóż, co możemy zrobić, nie mamy szczęścia”, albo: „Nie stać nas na to”.

Dzieci nauczyły się lekcji bezradności od swoich rodziców, a gdy stały się dorosłe, zaczęły nimi gardzić za to, że nie próbowali wyjść z biedy.

2. Dzieci wstydzą się zapachu biedy, który towarzyszy im wszędzie

Biedni ludzie mają swój zapach biedy, którego w żaden sposób nie da się ukryć. Nawet jeśli pierzesz rzeczy dobrym proszkiem, dzieci nadal rozumieją, że pachną inaczej.

Po raz pierwszy uświadamiają sobie to w szkole, kiedy dzieci z zamożnych rodzin dobrze pachną. Świeżo pachnie z plecaka, pachną ubrania, zeszyty i podręczniki, nie mówiąc już o butach i skarpetkach.

3. Biedne dzieci częściej niż inne słyszą słowo NIE i nienawidzą go

Ich bardzo denerwuje słowo NIE. Nie mogą pójść do kawiarni z przyjaciółmi, ponieważ NIE mają pieniędzy. Nie mogą prosić rodziców, aby kupili im nowe ubrania, ponieważ NIE stać ich na to.

4. Z biednymi dziećmi nie chcą się przyjaźnić

Biedne dzieci nie są najbardziej pożądanymi kandydatami do zaprzyjaźnienia się. Zwykle unika się ich. Ludzie są z natury samolubni, więc co inne dzieci mogą otrzymać od biednych dzieci? Nie mają pieniędzy, ich rodzice nie mają znajomości.

Dziewczyna z biednej rodziny żebrała na ulicy. Wystarczyło jednego przypadkowo zrobionego zdjęcia, by jej życie całkowicie się zmieniło

Dziesięć rzeczy, w które wierzą bogaci ludzie

Mężczyzna znalazł cudze zdjęcia w studiu fotograficznym i postanowił zwrócić portrety właścicielom