Na Florydzie odkryto bardzo rzadki gatunek niebieskich pszczół

Roślina, od której zależy przetrwanie niebieskiej pszczoły, calamintha ashei, jest zagrożona.

Niezwykle rzadka niebieska pszczoła calamintha (Osmia calaminthae), która żyje na Florydzie i której ślad zaginął kilka lat temu, została ponownie odkryta przez naukowców w regionie Lake Wales Ridge w środkowej części stanu.

Błękitna calamintha znana jest z tego, że zwyczajnie kręci głową w przód i w tył, gdy zapyla kwiat. Następnie zbiera pyłek z głowy i przenosi go na brzuch.

Naukowcy nie są pewni, że pszczoła nadal istnieje, ponieważ na Florydzie zagrożona jest z powodu wyginięcia calamintha ashei, rośliny, od której zależy jej życie.

Pszczoły zostały zlokalizowane tylko w czterech miejscach o łącznej powierzchni zaledwie 26 kilometrów kwadratowych w środkowej Florydzie, w regionie Lake Wales Ridge.

„Istnienie pszczół tego gatunku, w większej liczbie niż się spodziewaliśmy, naprawdę sprzyja ich przetrwaniu na dłuższą metę”, powiedział Chase Kimmel, jeden z autorów odkrycia.

9 marca Kimmel postanowił zostawić pułapki na pszczoły. Potem zobaczył niebieską calaminthę, uderzającą się w głowę.

W tej chwili w Stanach Zjednoczonych niebieska calamintha nie jest chroniona ani na poziomie stanu, ani na poziomie państwa, a główna roślina, z której ona żyje, calamintha ashei, pozostaje zagrożona.

Burak Ozchivit po raz pierwszy pokazał twarz syna, który jest do niego bardzo podobny

Jaki jest najlepszy sposób na podlewanie roślin domowych i jak zmiękczyć wodę z kranu