„Moi rodzice odeszli dawno temu, więc mieszkam z ciotką, która sprząta u ciebie. Ciotka powiedziała mi, że muszę sama zarabiać na swoje utrzymanie”

Na zewnątrz było zimno i śnieżnie. Wszyscy pracownicy już dawno poszli do domu.

Było już wpół do ósmej, a to była Wigilia. Musiała jednak zamknąć bardzo ważny projekt, więc została w pracy.

Z jakiegoś powodu dyrektor również został do późna i tylko od czasu do czasu spoglądał na zegarek. Nie miał jednak powodu do pośpiechu.

Jego córka i żona zginęły w wypadku samochodowym, a on został zupełnie sam. Potem miał kilka romansów, choć nigdy nie wszedł z nikim w poważny związek.

Nagle drzwi do naszego biura otworzyły się i weszła dziewczyna w wieku około czternastu lat. Nuciła piosenkę „Jingle Bells”, ulubioną melodię jego rodziny.

Dziewczyna weszła do biura, wykonując fantazyjne kroki taneczne i śpiewając świąteczną melodię. Jej rude włosy były ściągnięte w kucyk i kołysały się w rytm muzyki.

Kiedy się odwróciła, stanęła w miejscu, przestraszona i powiedziała, że nigdy nie sądziła, że ktokolwiek zostanie tutaj, aby pracować w Wigilię. Wezmę to od ciotki…

Dyrektor zapytał, dlaczego tu jest, gdzie są jej rodzice. Dziewczyna powiedziała, że jej rodzice zmarli dawno temu, więc mieszkała z ciotką, która sprzątała ich mieszkanie.

Ciotka powiedziała jej, że musi zarabiać własne pieniądze, więc zamiast tego jest tutaj. Prosiła, tylko żebym jej nic nie mówił…

Dyrektor zamilkł. Spojrzał na dziewczynę i zobaczył w niej swoją córkę Sofię… była do niej bardzo podobna.

Zapytał ją, jak ma na imię, a ona odpowiedziała, że Sofia. Potem zapytał ją, czy chce być jego córką. Dziewczyna była bardzo zaskoczona i oczywiście się zgodziła.

… Dyrektor dogadał się z ciotką, nie było to bardzo trudne i za dobrą sumę pieniędzy przekazała prawa do opieki swojemu mężowi. Teraz żyją razem, jakby zawsze tak było.

Życie nabrało nowego znaczenia.

„Mój syn powiedział, że jego dziewczyna jest w ciąży, a on nie chce się żenić: prawdopodobnie będę samotnie wychowywać wnuczkę”

„Zaprosiliście tych wszystkich gości, a powinniście pomyśleć o czymś takim jak danie pustej koperty znajomym na wesele”

Anna została zwolniona z pracy i wróciła do domu z płaczem. Reakcja jej męża zrujnowała wszystkie jej wyobrażenia o rodzinie: „Niech mama cię karmi”