Które rośliny podwoją plon ogórków. Prosty sposób na życie zachwyci ogrodników chrupiącymi i soczystymi owocami

Ogórki to jedna z naszych ulubionych upraw. Soczyste chrupiące warzywa z ogrodu uderzająco różnią się smakiem od ogórków ze sklepu.

Dlatego ogrodnicy starają się pod każdym względem zwiększyć wydajność naturalnych przysmaków. W takim przypadku pomocne może być sadzenie obok innych upraw.

Tak, wielu doświadczonych ogrodników zauważa, że ​​bliskość czosnku i cebuli ma pozytywny wpływ na ogórki.

Doświadczeni ogrodnicy doskonale znają tę metodę i często z niej korzystają. Ale początkujący na pewno skorzystają z tak dobrych rad.

Sekret tkwi w tym, że liście cebuli i czosnku wydzielają specjalne substancje, które pomagają chronić ogórki przed różnymi chorobami.

Oczywiście zdrowa roślina daje znacznie wyższy plon, co jest niewyobrażalnie przyjemne dla właściciela wiejskiej strony.

Należy zauważyć, że cebulek nie należy sadzić bezpośrednio obok ogórków. Czosnek i cebulę sadzimy w odległości około 50 cm od ogórków.

Ten prosty sposób na życie przyniesie doskonałe rezultaty w ogrodzie: ogórki wystarczą do świeżych sałatek i wielu obrotów na zimę. Chrupiący ogórek z ogrodu – najlepsza przekąska na świąteczny stół lub zwykły obiad.

Proste i genialne pomysły dla ozdoby ogrodu

Naukowcy odkryli ewentualną lokalizację ogrodu Eden. Znaleziono raj na Ziemi

82-letni dziadek znalazł swoją zgubioną obrączkę na marchewce z własnego ogrodu