Kto rozchodzi buty królowej i inne sekrety garderoby Elżbiety II

Tygodnik „Hello” opublikował fragmenty nowej książki wieloletniej projektantki strojów i kapeluszy oraz przyjaciółki królowej Angeli Kelly, „The Other Side of the Coin: The Queen, the Dresser and the Wardrobe”.

Królowa ma asystentów, którzy rozchodzą jej buty

Angela Kelly potwierdziła, że inni ludzie naprawdę noszą buty Elżbiety II.
Brytyjski projektant mody Stewart Parvin w wywiadzie dla „Sunday Times” w 2012 roku powiedział: „Buty powinny być zawsze wygodne.

Królowa ma kogoś, kto je rozchodzi. Ona nie może powiedzieć: „Czuję się niekomfortowo, nie mogę chodzić”.

Pani Kelly wyznała, że ona sama była w to zaangażowana: ona i królowa mają identyczny rozmiar stopy.

Kiedy Michelle Obama przytuliła królową, to nie naruszyła protokołu.

Kiedy w 2009 roku prasa światowa napisała, że Elżbieta II podczas oficjalnej wizyty prezydenta USA w Wielkiej Brytanii naruszyła etykietę, pozwalając, żeby Michelle Obamie ją przytuliła, to była wielka przesada, mówi Angela Kelly.

Było to „naturalnym instynktem Elżbiety II, która okazuje uczucia i szacunek innej, wielkiej kobiecie i naprawdę nie ma protokołu, którego należy przestrzegać.

Tak naprawdę chodzi o ludzką dobroć i jest to coś, co królowa zawsze robi. Każdy, kto jest blisko Jej Królewskiej Mości, nie jest zagrożeniem i jest z pewnością zaufaną osobą”

Replika sukni do chrztu była zafarbowana herbatą

Angela Kelly Powiedziała, że replika królewskiej sukni do chrztu, która zastąpiła oryginał z 1841 r., w której ochrzczono wszystkie troje dzieci księcia i księżnej Cambridge, była zabarwioną mocną herbatą.

Zrobiono to, aby wyglądało jak najbliżej oryginału — słynnej sukni do chrztu, w której w ciągu półtora wieku ochrzczono wszystkie dzieci rodziny królewskiej, w tym książąt Williama I Harry’ego, księcia Karola i nawet królową Elżbietę II.

W 2008 roku na polecenie rodziny królewskiej wykonano dokładną kopię. Aby wyglądała autentycznie, umieszczono ją na kilka minut w pojemniku z zimną wodą i torebką mocnej herbaty z Yorkshire.

Czy królowa Elżbieta II może przekazać tron wnukowi księciu Williamowi

Elżbieta II po raz pierwszy rozmawiała przez Zoom

Czy królowie mogą robić wszystko? Z jakich przywilejów rezygnuje królowa