Ksiądz napisał tekst 8 marca. Po jego słowach wiele osób myśli o swoim zachowaniu

Tarnopolski ksiądz arcykapłan Jewhen Zapletnyuk z okazji Dnia Kobiet 8 marca napisał imponujący tekst, który sprawi, że każdy mężczyzna spojrzy na swoje zachowanie świeżym okiem.

I nauczy cię naprawdę doceniać najcenniejszych ludzi w życiu.

„Wszystkich mężczyzn można podzielić na dwie główne kategorie. Niektórzy uważają, że Dzień Kobiet przypada na 8 marca i nic nie musi się tu zmieniać.

Inni mają osobistą niechęć do Żydów lub Clary Zetkin, ale zasadniczo nie szanują swoich żon i dziewcząt między 7 a 9 marca.

Główny argument takich ludzi jest prosty w swojej naiwności:

„Dajmy naszym kobietom kwiaty i bawmy się nie tylko jeden dzień w roku, ale zawsze”.

Bardzo często to zdanie jest oficjalnie przekazywane kobietom zamiast prezentu. Jako główny specjalista ds. Rodziny i małżeństw na tej stronie, powiem Wam teraz, jak powinno być.

Własne dziewczynki, a zwłaszcza żony, a zwłaszcza matki ich dzieci lub matek, muszą być stale szanowane.

Analizując podział obowiązków w przeciętnej rodzinie, naukowcy odkryli, że mężczyźni zazwyczaj wykonują około 60% swoich bezpośrednich obowiązków.

Zamiast tego, czy wiesz, ile robią kobiety? 370%! Dlatego nadal nie wystarczy, aby mężczyźni nie byli wdzięczni kobiecej płci za całą ich troskę i dobroć.

W ujęciu procentowym opieka nad sparaliżowanym wyglądałaby gdzieś tak samo, jak opieka kobiety nad jej doskonale zdrowym mężem!

Nie mówię o normalnym, „odważnym” związku, kiedy warto robić komuś miłe rzeczy nie dlatego, że jesteśmy jego dłużnikami, czy on jest naszym dłużnikiem, ale po prostu dlatego, że go cenimy i kochamy.

Bardzo rzadko mężczyzna radzi sobie bez pomocy „słabszej płci” w normalnym biologicznym życiu.

Bez pary współczesny człowiek degraduje się. Każdy. Dlatego tak jak nie można przecenić wagi odpowiedniego partnera życiowego, tak nie sposób wychwalać go za to, kim jest i stara się uczynić nasze życie choćby odrobinę lepszym.

Więc o to mi chodzi. Zawsze interesowało mnie poznanie prawdziwych statystyk, jaki jest rzeczywisty odsetek tych mężczyzn, którzy „zasadniczo” ignorują 8 marca, dają swoim żonom przynajmniej najprostsze oznaki uwagi w ciągu roku.

Istnieje takie szorstkie porównanie, że „małżeństwo jest zalegalizowaną prostytucją”. Oznacza to, że mąż wspiera finansowo żonę za spanie z nim. Ale czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Nie, oczywiście! Małżeństwo jest często znacznie smutniejszym zjawiskiem, ponieważ w rzeczywistości jest to zalegalizowane niewolnictwo.

Podczas gdy bezrobotny mężczyzna ogląda telewizję lub gra „tancerzy”, jego żona, która wróciła z pracy wyczerpana, wciąż musi chodzić, karmić, ubierać, prać, prasować, sprzątać, gotować, uczyć się lekcji i sto tysięcy innych przypadków, istnienie którego człowiek nawet sobie nie wyobraża. Jeśli tak nie jest w twoim przypadku, przesyłam wielkie pozdrowienia od wszystkich ziemian na twoją piękną planetę.

Droga kobieto. Upewnij się, że jesteś traktowana dokładnie tak, jak na to pozwalasz. Oczywiście wiesz, że mężczyźni z różnymi kobietami zachowują się inaczej.

Dlatego staraj się uwzględniać czas szkolenia męża w codziennych zajęciach. Mężczyźni są teraz, jak nieostrożnie powiedziałem, teraz płci słabszej, a zatem bezradni i słabi. Staraj się z nimi więcej rozmawiać, codziennie wyjaśniając podstawowe rzeczy.

Na przykład, że Tobie też jest ciężko i chciałbyś częściej mieć pewność, że wybierasz odpowiedniego mężczyznę, partnera życiowego. Jednocześnie rób to z mądrością węża, nie jedząc łyżeczki resztek jego szarej masy.

Drodzy Panowie. Biorąc pod uwagę, że pobyt w rodzinie stwarza dla wszystkich tylko dodatkowe zmartwienia i drobne kłopoty domowe, spróbuj przemyśleć swoje podejście nie tylko do żony i dzieci, ale także do siebie.

Jaka jest twoja odwaga? Że podczas kłótni można głośno uderzać pięścią w stół? Więc co jest tutaj fajne? To właśnie robi każdy pawian. Nie ma tu nic męskiego.

Postaw się na miejscu własnej żony, która nie potrzebuje nawet twoich pieniędzy, tylko twojej uwagi i życzliwości. Może zarabiać bez ciebie.

Zamiast tego spróbuj wyobrazić sobie siebie na jej miejscu.

Ponadto po 35 roku życia wszyscy, łącznie z Tobą, rozpoczynają fazę biologicznego starzenia się, więc każdy młodszy od Ciebie mężczyzna z wielu powodów może być lepszy od Ciebie. Tak więc najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest siedzenie dzień i noc w Internecie oraz w „zbiornikach”, zamiast się rozwijać, powstrzymywać naturalną degradację.

Staraj się nie spocząć na laurach, ale poświęć więcej uwagi swojemu ciału, duszy i duchowi. I oczywiście dawaj kobietom kwiaty. Nie tylko dlatego, że ktoś inny może to zrobić za Ciebie, ale także dlatego, że pewnego dnia Twój związek może się zmienić tak bardzo, że nie będzie już chciała od Ciebie kwiatów ani diamentów.

Cóż, wciąż mam wszystko. Idę umyć naczynia i powiesić pranie ”.

Jeden ksiądz wpadł na świetny pomysł. Obszedł zakaz kolędy

To, co ksiądz zrobił na weselu, zaskoczyło wszystkich. Reakcja panny młodej mówiła sama za siebie

To, co ksiądz zrobił na weselu, zaskoczyło wszystkich. Reakcja panny młodej mówiła sama za siebie