Królowej Elżbiecie II pogratulowali Miś Paddington, James Bond oraz gwiazdy popu i rocka

Trzeci dzień obchodów Platynowego Jubileuszu Elżbiety II zakończył się w Londynie wielkim koncertem z udziałem światowej sławy gwiazd reprezentujących różne dziedziny muzyki współczesnej.

Scena została wzniesiona na placu przed Pałacem Buckingham. Na kilka godzin przed rozpoczęciem spektaklu zaczął gromadzić się tłum widzów.

Sprzedano ponad 20 000 biletów na „Platynową Imprezę w Pałacu” (oficjalna nazwa koncertu galowego).

Była transmisja telewizyjna na żywo. Można go było zobaczyć na gigantycznych ekranach w różnych miastach Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty Narodów.

Królowa nie mogła osobiście uczestniczyć w koncercie. Przypomnijmy, że 96-letnia Elżbieta odczuwała „pewny dyskomfort” po pierwszym dniu obchodów i powstrzymuje się od uczestnictwa w innych wydarzeniach.

Jednak Jej Wysokość wywołała burzę oklasków, pojawiając się przed rozpoczęciem koncertu na ekranach w komiksie z Misiem Paddingtonem.

Film, trwający około dwóch i pół minuty, został wstępnie nagrany. Elżbieta II siedzi przy stole w salonie oficjalnej londyńskiej rezydencji z Paddingtonem. Poczęstuje niedźwiadka herbatą i przyznaje, że lubi też marmoladę pomarańczową (w ukraińskim dubbingu dwóch filmów Paddingtona klasyczna angielska marmolada jest tłumaczona jako dżem pomarańczowy).

Następnie królowa wyjmuje z torebki kanapkę z marmoladą. Zauważa, że ​​tak jak jej gość, ona też zawsze ma zapas marmolady „na wszelki wypadek”. Tylko mały miś chowa swój pod kapeluszem, a królowa chowa swój w torebce. Paddington kiwa głową z aprobatą, gratuluje Jej Królewskiej Mości z okazji rocznicy i zabawnie pije herbatę prosto z dziobka czajnika.

Nagranie rozpoczęło koncert. Przemówienia wygłosili książę Karol i książę William. Podziękowali królowej za wszystko, co zrobiła dla kraju i dla nich osobiście. William pamiętał także swojego dziadka, księcia Filipa.

W koncercie wzięło udział wielu znanych muzyków, m.in. zespół rockowy Queen z wokalistą Adamem Lambertem, niemiecki kompozytor Hans Zimmer, włoski tenor Andrea Bocelli, autor kilkunastu legendarnych musicali Andrew Lloyd Webber, amerykańscy śpiewacy Diana Ross i Alicia Keys, brytyjska kapela Duran Duran, weteran rocka Rod Stewart, młody brytyjski piosenkarz Sam Ryder, który zajął drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji w maju 2022 roku. Występ Eltona Johna był pokazywany na gigantycznych ekranach.

https://youtu.be/8H3WJ2qRwiQ

Królowej Elżbiecie II pogratulowali Miś Paddington, James Bond oraz gwiazdy popu i rocka

Jennifer Lopez i Ben Affleck wprowadzają się do wspólnego domu. Gdzie będzie mieszkać para celebrytów

Sobowtór księżnej Diany z Holandii opowiada o swojej popularności. Ona jest kopią Lady Dee