Kobieta wciągnęła całą rodzinę do eksperymentu. Jak teraz wyglądają

Dobry przykład jest bardzo zaraźliwy – od tego wyrażenia zaczyna się historia jednej rodziny, która znalazła siłę i była w stanie schudnąć.

Odchudzanie zbliżyło do siebie członków rodziny i otworzyło przed nimi nowe strony życia, przepełnione pozytywnymi chwilami.

Niezdrowy tryb życia

Sarah Bentley i jej mąż Dave zwykle jadali poza domem.

Śniadanie składało się z bajgli i kawy ze śmietanką, potem w ciągu dnia nic nie jedli, a na obiad zamówili chińszczyznę, skrzydełka z kurczaka, pizzę i inne wysokokaloryczne dania.

Ulubionym deserem małżonków były lody, które codziennie jadali w dużych porcjach. Styl życia Sarah i Dave’a prędzej czy później musiał spowodować kiepski stan zdrowia i problemy zdrowotne.

„To było szalone. Teraz patrzę wstecz i rozumiem, jak źle się zachowaliśmy ”– mówi 33-letni Dave.

Czas nazmianę

David Bentley
Sarah Bentley
Steven Hoffman
Debbie Hoffman

Z powodu niezdrowej diety i braku aktywności fizycznej Sarah zaczęła ważyć 127 kilogramów, a Dave – 157. Liczby na wadze skłoniły dziewczynę do myślenia o swoim życiu.

„Jestem zmęczona” — przyznaje 31-letnia Sarah. – Zawsze siedziałem w domu lub oglądałem telewizję. Dave i ja jesteśmy bardzo towarzyskimi i szczęśliwymi ludźmi, ale czuliśmy się niekomfortowo w naszym ciele.”

W styczniu 2014 roku Sarah postanowiła dokonać zmiany. Kiedy koleżanka powiedziała jej o firmie Advocare, postanowiła się zarejestrować i wziąć w niej udział.

„Byłam zmęczona tym, że często choruję i szybko się męczę, więc musiałam zmienić sposób myślenia” – mówi.

Pierwsze sukcesy w odchudzaniu

Sarah zaczęła uczestniczyć w programie Jumpstart Advocare i natychmiast schudła. Zamiast od czasu do czasu jeść niezdrowe jedzenie, zaczęła jeść zdrowe posiłki, takie jak jajecznica z awokado i warzywami, sałatki z kurczaka i ryż z kalafiorem.

„Nauczyłam się prawidłowo przygotowywać jedzenie i jeść pysznie z korzyścią dla mojego organizmu. Poczułam się naładowana energią, więc postanowiłam kontynuować proces odchudzania ”– mówi Sarah.

Inspirujący przykład

Początkowo Dave był sceptyczny i odmówił udziału w programie odchudzania, ale zainspirowała go przemiana żony.

Rodzice Sarah, Debbie i Steve Hoffman, z podziwem śledzili jej postępy. Oni też mieli nadwagę, co powodowało, że martwili się problemami zdrowotnymi. Debbie ważyła 135 kilogramów, a Steve ważył 185.

4 miesiące po udziale Sarah w programie dołączyli do niej Debbie i Dave, a kilka miesięcy później 66-letni Steve zaczął z nimi chudnąć. W trakcie odchudzania Sarah straciła 50 kilogramów, Dave – 62 kg, Debbie – 53, a Steve – 55 kilogramów. W sumie udało im się pozbyć 221 kilogramów nadwagi!

Nowe szanse

Teraz robią rzeczy, o których wcześniej nawet nie mogli marzyć. Dave i Sarah uwielbiają CrossFit i uwielbiają wędrować z dwójką dzieci. Steve niedawno przebudował swój dom w Buffalo, a Debbie pokonuje 8 kilometrów dziennie i jeździ na długie przejażdżki rowerowe.

Dzięki odchudzaniu odnaleźli nowe życie i pozbyli się problemów zdrowotnych. Ponadto wspólny proces odchudzania zbliżył członków rodziny i teraz spędzają razem dużo czasu.

Jak siać marchew w 1 minutę? A przerzedzanie sadzonek nie jest konieczne

W sieci pojawiło się archiwalne zdjęcie Meghan Markle w roli druhny

W Polsce za złamanie regulaminu podczas grilla można zapłacić wysoką grzywnę