Jim Carrey. „Po prostu miałem dość już show-biznesu. Nie podobało mi się to, co się działo”

Aktor Jim Carrey pojawił się na okładce sierpniowego numeru Hollywood Reporter.

Aktor komediowy udzielił obszernego wywiadu, w którym wyjaśnił, dlaczego zrobił przerwę w karierze filmowej, opowiedział o swoim dzieciństwie i życiu osobistym.

Teraz aktor rzadko pojawia się na ekranach. Przygotowuje się do premiery miniserialu komediowego „Kidding”. W nowym projekcie Jim Carrey wcieli się w pana Jeffa Piccirillo. Premiera serialu ma się odbyć we wrześniu.

Aktor spędza teraz dużo czasu w swoim domu w Brentwood, który kupił 23 lata temu. Rezydencja Carrey’ego została zaprojektowana w stylu rancza, jest to jego przestrzeń osobista.

To świątynia jego drugiej kariery — tu maluje, jego dom jest wypełniony rzeźbami — zgromadził cały ogród rzeźb, i tam zaprasza przyjaciół.

Od czasu wyborów w 2016 roku Jim Carrey jest znany jako rysownik polityczny. Jego profil na Twitterze z krytyką Donalda Trumpa zgromadził prawie 18 milionów internautów.

Na stronie społecznościowej Carrey’ego teraz można zobaczyć prawie wyłącznie jego polityczne rysunki.

Spoglądając wstecz na swoje dzieciństwo, Carrey opowiada, jak w wieku dziewięciu lub dziesięciu lat mógł zamienić się w 120 postaci dziennie.

Jim Carrey, daughter Jane Carrey, and Lauren Holly (Photo by Jim Smeal/WireImage)

„Moi rodzice traktowali moją komedię jako coś wyjątkowego — byłem dla nich kimś wyjątkowym, jak i oni sami” – mówi Carrey.

„Moja mama przez większość czasu nie czuła się dobrze. Była wspaniałą osobą, ale była dzieckiem alkoholików, dlatego miała problemy” – mówi Carrey.

Ace Ventura: Pet Detective (1994)
Directed by Tom Shadyac
Shown: Jim Carrey (as Ace Ventura)

Sprawy wyglądały inaczej między Carreyem i jego ojcem. Młody Jim chciał być podobny do ojca – Percy’ego Carreya, który żył wystarczająco długo, aby zobaczyć rozkwit kariery syna.

Zanim Percy Carrey miał dzieci, był saksofonistą. Jednak poświęcił swoje marzenia o big-bandzie i wybrał życie księgowego.

Carrey ma dorosłą córkę Jane, która skończyła 30 lat. Są bliskimi przyjaciółmi. Jane występuje we własnym zespole rockowym, The Jane Carrey Band. 26 lutego 2010 roku Jane Carrey urodziła chłopca o imieniu Jackson Riley Santana.

Ciężko w to uwierzyć. Legendarna polska aktorka Halina Kwiatkowska, przyjaciółka Karola Wojtyły pożegnała ten świat

Katarzyna Łaniewska znajduje się w ciężkiej sytuacji. Co się dzieje w życiu aktorki

Antek Królikowski w końcu szczęśliwy. Kto jest nową wybranką aktora