Rząd Polski szykuje kolejne zmiany. Chodzi o noszeniu maseczek

Teraz pojawiły się doniesienia na temat noszenia maseczek ochronnych. Wiadomo, że od minionej soboty maseczki są obowiązkowe wszędzie, gdzie w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba.

Istnieje możliwość, że ten nakaz może być zmieniony lub nieco zmieniony.

Od 28 listopada wszyscy, kto opuszcza swój dom, muszą mieć przy sobie ten element ubioru.

Rada Ministrów zapowiedziała, że ludzie muszą mieć maseczki jak w pracy tak i poza nią. Oczywiście, że reakcja ludzi nie zmusiła na siebie czekać.

Zdaniem Krzysztofa Berendy rząd Polski zamierza się wprowadzić pewne zmiany w ustalone rozporządzenie.

Maseczki nadal muszą być noszone, jednak sam pracodawca zmoże znieść ten nakaz dla swoich pracowników.

– Po co takie kombinacje? W ostatnich tygodniach wielu szefów miało problem. Niektórzy prosili pracowników, by zakładali w biurze maseczki, a ci odmawiali, bo prawo im na to pozwalało — tłumaczy reporter RMF FM.

Osoby, które jeżdżą transportem publicznym oraz samochodem muszą korzystać z noszenia maseczek, jeżeli oni nie żyją razem.

Również nakaz zasłaniania ust i nosa dotyczy wszystkich na poczcie, w urzędzie, w obiektach handlowych lub usługowych, czyli w sklepach, galeriach handlowych, aptekach, na targu, w kinie, teatrze, w przychodni czy salonie kosmetycznym, w kościele lub innym budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu, w przestrzeni publicznej i na uczelni.

Wszystko to dziś musimy robić tylko dlatego, żeby powstrzymać rozwój pandemii w Polsce i powrócić do normalnego trybu życia.

Pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Polski. Zacznie się już od dziś

Przepis na niesamowicie pyszne placki z nadzieniem serowo-ziemniaczanym

Cała ekipa specjalistów w domu Natalii Siwiec. Co takiego tam szykują