Jakich roślin nie można sadzić obok pomidorów. Stracisz cały plon

Dowiedz się, z którymi roślinami nie pasują.

Bardzo łatwo jest uprawiać własne pomidory. A wszystkie Twoje wysiłki nagrodzą Cię mnóstwem pysznych i zdrowych pomidorów.

Idealnie nadają się do uprawy w pojemnikach, na zewnątrz w słonecznym miejscu lub w szklarni, a istnieje wiele opcji i odmian.

Korzyści z pomidorów

Pomidory, które są owocami, ale często mylone są z warzywami, są jednym z najpopularniejszych świeżych produktów spożywczych na świecie.

Podobnie jak większość owoców, pomidory są pełne witamin i przeciwutleniaczy, które zapewniają dobry stan zdrowia. Ponadto zawierają silny składnik, który może pomóc w uniknięciu raka.

Jak prawidłowo sadzić pomidory

Odległość między sadzonkami pomidora jest ważnym elementem zdrowych roślin. I oczywiście za same żniwa! Prawidłowa odległość między sadzonkami pomidora zależy od tego, jaką odmianę pomidora uprawia. Ogólnie rzecz biorąc, idealna odległość dla pomidorów wynosi od 61 do 91 cm od 24 do 36 cali.

Najgorsi „towarzysze” pomidorów

Unikaj takich dzielnic z pomidorami jak dynia, truskawki i kapusta. Takie rośliny nie mieszają się z nimi dobrze, co może zaszkodzić plonom obu upraw. Z drugiej strony mogłeś pomyśleć, że kapustę można sadzić (lub nawet potrzebować) z pomidorami. Ale tak nie jest. Pomidory mogą powodować problem ze zbiorem kapusty, ponieważ prowokują pojawienie się kapuścianej blondynki w twoim ogrodzie.

Najlepsi „towarzysze” pomidorów

Z niewielką pomocą przyjaciół roślin możesz pomóc swoim pomidorom przynosić owoce. Jednoczesne lądowanie to sprawdzona i niezawodna metoda, która może przynieść Ci korzyści.

Niektóre rośliny, takie jak zielona cebula i szparagi, odstraszają owady, które szkodzą pomidorom. Zapach czosnku odstrasza szkodniki.

Wysokie pomidory zapewniają cień dla szpinaku, rukoli i sałaty. Szparagi odstraszają robaki żywiące się pomidorami. Korzystne są również zioła. Ogórek i nagietki odstraszają gąsienicę pomidora. Pietruszka i mięta odstraszają inne szkodniki, a bazylię posadzimy obok pomidorów, wzmacniając ich aromat.

Zdrowe sadzonki pomidorów są kluczem do uprawy pomidorów

Przydatne rady i wskazówki dotyczące przechowywania pomidorów przez cały rok

Sprawdzony sposób na uprawę pomidorów. Jeszcze nigdy nie zawiódł