Sprawdzony sposób na uprawę pomidorów. Jeszcze nigdy nie zawiódł

Przepis jest bardzo prosty:

Wlewam 2,6-2,7 litra wody bez chloru do trzylitrowego słoika, dodaję 100 g drożdży rozcieńczonych ciepłą wodą i 0,5 szkl cukru.

Przykrywam słoik gazą i trzymam go w ciepłym miejscu, od czasu do czasu wstrząsając zawartością. Roztwór będzie gotowy po zakończeniu fermentacji.

Jedną szklankę rozcieńczam na 10 litrów wody i podlewam rośliny 1 litrem pod każdy krzew.

W ciągu lata przeprowadziłam trzy takie nawożenia. W rezultacie pomidory obficie zaowocowały!

Krzewy pomidorów były mocne, na owocach nie było poparzeń, rośliny z łatwością tolerowały upały i każdą złą pogodę.

Jednak największym zaskoczeniem było to, że pomidory dojrzewały przez cały październik, pomimo deszczów i zimnych nocy. A co najważniejsze – nie były wrażliwe na fitoftorze!

Oczywiście, być może zawdzięczam nie tylko drożdżom. Kompostowanie odegrało znaczącą rolę. Efekt był wielką radością.

Jod do nawożenia kapusty. Dodaj 40 kropli jodu do wiadra z wodą. Kiedy rośliny zaczną tworzyć głowy, podlewaj roztworem kapustę (1 litr pod każdą roślinę).

Przyspieszenie kiełkowania nasion. Aby nasiona szybciej kiełkowały, moczy się je w roztworze nadtlenku wodoru (4%) na 12 godzin (kapusta), a nasiona pomidorów i buraków — na 24 godziny.

Aby zdezynfekować nasiona (zamiast używać nadmanganianu potasu), traktuje się je nadtlenkiem wodoru (10%) przez 20 minut. Następnie nasiona należy umyć i osuszyć.

Herbata do nawożenia cebuli. Wysusz liście herbaty pozostałe po jej zaparzeniu i przechowuj do sadzenia cebuli. Podczas sadzenia umieść liście pod każdą cebulkę. Cebula nie jest wtedy wrażliwa na choroby.

Po deszczu. Plon ziemniaka będzie trzykrotnie większy, jeśli pędy ziemniaka (10-12 cm) zostaną okopane bezpośrednio po deszczu lub obfitym podlewaniu. Następnie powstają dodatkowe pędy, na których po jakimś czasie pojawią się bulwy.

Nawóz z bananów. Weź skórki od bananów, zalej je wodą (na przykład w trzylitrowym słoiku), poczekaj, aż na powierzchni utworzą się bąbelki: podlewaj rośliny doniczkowe.

Nawóz z drożdży. Rozpuść 100 g świeżych drożdży na 10 litrów wody. Podlewaj wszystkie rośliny, w tym doniczkowe, raz w miesiącu.

Profilaktyka czosnkowa. Napar z czosnku wzmacnia odporność roślin. Zalej 4-5 ząbków czosnku 1 litrem wrzątku i pozostaw na 20 minut. Dodaj roztwór do wody do podlewania (1 łyżka na 1 litr wody) – dla wszystkich roślin.

Słona gleba. Jeśli liście buraków zaczerwienią się, oznacza to, że w glebie nie ma wystarczającej ilości sodu. W takim razie należy podlewać buraki roztworem soli.

Aby to zrobić, rozpuść szklankę grubej soli na 10 litrach wody. To wystarczy, aby wzbogacić glebę.
Jak widać, nic skomplikowanego.

Sekrety sadzenia i podlewania pomidorów dla gwarantowanych potężnych płonów

Tajny składnik, który jest przydatny do włożenia w otworze podczas sadzenia sadzonek pomidorów

Czym dokarmiać pomidory do uzyskania dużych owoców