Jak dbać o zwierzęta, aby ich zapach nie był wyczuwalny w domu

Opieka nad zwierzętami ma pewne cechy.

Wiele osób lubi zwierzęta i chętnie je dostają. Ale nawet jeśli twoje zwierzęta są grzeczne, nikt nie jest ubezpieczony od zapachów w mieszkaniu.

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak utrzymać dom w czystości, jeśli masz przyjaciół na ogonie.

Myjemy podłogę

Zwierzęta często rzucają, a niektóre mogą nawet wykonywać swoją pracę na podłodze.

Przed czyszczeniem na mokro zaleca się spacer z suchym mopem i zebranie kępki wełny, można też skorzystać z bezprzewodowego odkurzacza, zwłaszcza jeśli pupile są krótkowłose.

Następnie napełnij wiadro wodą i dodaj specjalne środki czyszczące. Pamiętaj jednak, że produkty zawierające chlor nie są w stanie usunąć zapachu, jedynie tymczasowo go maskują.

Używaj produktów enzymatycznych, które z łatwością rozwiążą problem. Można je kupić w sklepach zoologicznych.

Sprzątamy dywany i sofy

Wełnę można usunąć odkurzaczem ze specjalną ssawką, mokrą rękawicą lateksową lub szczotką, którą przeczesujesz zwierzęta.

Lepiej jest natychmiast usunąć mocz z powierzchni. Najpierw zmocz papierowym ręcznikiem, a następnie potraktuj obszar mydłem domowym lub innym środkiem przeciwbakteryjnym.

Używamy środków ludowych

Jeśli w domu nie ma nic odpowiedniego, aby poradzić sobie z „pachnącą” plamą – nie rozpaczaj. Możesz przygotować mieszankę octu i wódki: szklankę 5 litrów wody.

Nałóż roztwór na dotknięty obszar i pozostaw na 30 minut. Następnie gnojowicę naciera się sodą i nadtlenkiem wodoru. Gdy wszystko wyschnie, odkurz to miejsce.

Sprzątamy toaletę

Twoje zwierzę musi wyraźnie zrozumieć, gdzie iść do toalety: dla kotów – taca, dla dużych psów – ulica, a dla małych – pielucha lub taca. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni wypełniacz. Drewno dobrze usuwa zapachy, ale zwierzę może rozsiewać trociny po całym domu.

Ten sam efekt da wypełniacz na bazie gliny bentonitowej. Najbardziej bezproblemową opcją jest żel krzemionkowy, dobrze wchłania wilgoć, nieprzyjemny zapach i utrzymuje się w tacce. Jedyną wadą jest wysoki koszt.

Pamiętaj, aby wyczyścić tackę i umyć ją za każdym razem, gdy zmieniasz wypełniacz. Jeśli zapach pozostanie po wszystkich zabiegach, kup neutralizator zapachów.

Pielęgnacja

Koty są bardziej uporządkowane niż psy, często same się liżą, więc rzadko można stosować uzdatnianie wody. Psy należy myć co miesiąc, najważniejsze jest wybranie specjalnego szamponu.

Kup produkt w specjalistycznych sklepach, szampon lub żel pod prysznic nie będą pasować do Twojego zwierzaka, ponieważ mają wyższe pH. Po umyciu musisz rozczesać ogoniastą przyjaciółkę, aby pozbyć się nadmiaru włosów i martwych cząstek nabłonka.

Nie zapominaj, że nieprzyjemny zapach zwierzęcia może wiązać się z pewnymi chorobami – wtedy zwierzaka należy zabrać do weterynarza.

Zwracamy się do zoopsychologa

Puszyści znajomi Cię nie słuchają i zawsze wykonują swoją pracę w nieautoryzowanych miejscach? Zoopsychologowie przyjdą ci z pomocą. Podpowiedzą i podpowiedzą, jak się zachowywać, znajdą podejście do każdego zwierzęcia.

Cudzych dzieci nie istnieje. Co zwierze potrafi zrobić dla kogoś

Brytyjka ma kilka szczurów, ale te stworzenia to nie tylko urocze puszyste zwierzęta, ale także prawdziwi artyści. Ich obrazy przynoszą właścicielce dobry zysk

Jak zwierzęta domowe wpływają na sposób prowadzenia samochodu