Dlaczego rolnicy pomalowali swoje krowy białymi paskami

Czy to była jakaś skuteczna metoda walki lub żartowania z przeciwników?

Druga Wojna Światowa stała się jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii świata.

Jednak w tych trudnych latach wydarzyło się wiele dziwnych rzeczy. Na przykład od początku wojny w Wielkiej Brytanii wszystkie bydło było pomalowane białą farbą. Z reguły na każdą stronę krowy nakładano kilka białych, masywnych pasków. Dlaczego to było robiono?

Podczas drugiej wojny światowej Wielka Brytania była poddawana regularnymi awialotami niemieckiego lotnictwa.

Bombardowanie i ataki szturmowców wyrządziły ogromne szkody a co ważniejsze, stworzyły coś, co w wojsku nazywano „niepokojące straty” – ataki, które nawet jeśli nie spowodowały bezpośrednich szkód, utrudniały wojska wroga lub życie publiczne i przemysł. Oczywiście Brytyjczycy podjęli aktywne działania w celu przeciwdziałania lotnictwu niemieckiemu.

Aby temu przeciwdziałać, praktykowano regularne wyłączanie światła po zmroku. Było to konieczne między innymi, aby niemiecki samolot rozpoznawczy nie mógł nawigować nocą w świetle. Co więcej, zakaz włączania świateł obejmował nawet reflektory samochodowe.

W tym przypadku ruch samochodowy, szczególnie na drogach między osadami, oczywiście nie zatrzymywał się w ciemności. Przede wszystkim dlatego, że Brytyjczycy aktywnie destylowali w nocy sprzęt wojskowy z personelem i zaopatrzeniem.

I tu pojawiły się problemy. Jednym z takich problemów były krowy wędrujące między pastwiskami. Często wychodziły na drogę i znalazały się pod kołami samochodów. W takich wypadkach ginęli nie tylko cenne zwierzęta gospodarskie, ale także ludzi.

W rezultacie władza wydała nowe zamówienie. Wszyscy przechodnie w ciemności musieli nosić biały bandaż, szalik lub przynajmniej gazetę. Białe paski musiały zostać nałożone na samochody, aby zwiększyć ich widoczność w ciemności. Ta sama zasada dotyczała bydła i koni.

Po bokach zaczęły rysować obszerne białe paski, które pomagały zobaczyć zwierzę nawet bez reflektorów

Ptak udarzaje się do okna – co nosi ten znak

Nowy, szybki przepis na sałatkę z kapusty. Ciekawe połączenie zwykłych produktów

Mężczyzna postanowił pokazać, co było nietypowego na jego ślubie. Internauci nie spodziewali się takiej sztuczki