Dlaczego pies może być obrażony? Kilka najważniejszych powodów

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że psy są zawsze wesołe i aktywne, ale mogą być obrażone przez nieostrożne działania.

Musisz znać psychologię zwierzaka, ponieważ ma on swoje niezwykłe osobliwości.

Czego nie lubi pies:

Osoby obce

Nie pozwól, aby obca osoba dotykała twojego zwierzaka podczas spaceru: dla ciebie to tylko przejaw uprzejmości i otwartości, a dla zwierzęcia — ingerencja w jego przestrzeń osobistą. Jeśli ktoś poprosi cię o głaskanie zwierzęcia, najlepszą odpowiedzią będzie odmowa.

Zbytnia emocjonalność

Niektórzy uważają, że krzyczenie jest najlepszym sposobem na ukarania: stosują to w odniesieniu do ludzi, jak i zwierząt.

W rzeczywistości zdradza to twoją bezradność i niezdolność do kontrolowania sytuacji.

Pies, jak każde inne zwierzę, instynktownie boi się głośnych dźwięków. Jeśli zwierzę zrobi coś złego, najbardziej poprawną reakcją jest sprawienie, by głos był surowy: pies zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd.

Ignorowanie

Bezpośredni kontakt z ludźmi jest niezwykle ważny dla psa. Na przykład koty czują się świetnie w samotności, ponieważ jest to ich strefa komfortu.

Długa samotność

Z tego samego powodu pies czuje się bardzo niekomfortowo w domu. Oczywiście każdemu pracującemu trudno jest stale spędzać czas ze zwierzęciem, ale istnieje świetny sposób, aby ulżyć samotność zwierzęcia — zabawka.

Przemoc fizyczna

Zwierzęta i ludzi nie wolno bić, jeśli oczekujesz dobrych relacji z nimi. Istnieje ogromna liczba metod edukacyjnych, które eliminują bicie.

Opanuj system gestów, naucz się poleceń i zmień głos na bardziej surowy. Takie podejście do psa będzie bardziej skuteczne.

Chłopak rzucił wszystko i podróżuje po świecie, nie zapominając powiadomić mamę, że jest w porządku

Horoskop na 15 maja 2020. Co nas czeka